НБУ відібрав банки для стрес-тестування

перевірки

Національний банк визначив перелік банків, які будуть проходити стрес-тестування, яке є складовою щорічної оцінки стійкості, а також затвердила технічне завдання для її проведення в 2020 році.
Про це ОлФін дізнався із заяви фінрегулятора.

Оцінку якості активів в 2020 році будуть проходити 74 з 75 установ, що мають банківські ліцензій (крім банку «розрахунковий центр»).

Стрес-тестування, додатково до оцінки якості активів, пройдуть ще 16 банків: Ощадбанк, Альфа-банк, Укрексімбанк, ПУМБ, Universal Bank, банк «Південний», ТАСкомбанк, Мегабанк, А-банк, Сбербанк, «Кредит Дніпро», «Схід», МТБ Банк, БІС Банк, Правекс-банк, «Форвард».

Нагадаємо, в 2019 році частка проблемних кредитів в банківській системі України вперше за останні роки знизилася нижче 50%. А в ФГВФО заявили, що практично усунули наслідки банківської кризи.

Читайте також: Споживчий кредит: покрокова інструкція із застосування

Крім того, згідно з прогнозом від НБУ, банківський сектор буде активно розвивати споживче кредитування через його високої прибутковості. НБУ з 2021 року також ще приділить цього типу позик більше уваги.

Також вже навесні цього року в ряді великих мережевих супермаркетів України буде запущена послуга переведення в готівку грошей з картки будь-якого банку на касі магазину.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 голосів, в середньому: 0 з 5)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

наверх