Банки не будуть штрафувати позичальників за прострочення по кредитах

Банки не будуть штрафувати позичальників за прострочення по кредитах

У зв'язку з введенням карантину в Україні для недопущення поширення коронавируса, народні депутати вирішили звільнити позичальників від штрафів за прострочення оплати кредиту.

Про це ОлФін дізнався з результатів голосування народних обранців.

ВРУ прийняла законопроект №3220 у першому читанні. У тексті документа прописано, що в березні-квітні банки не зможуть штрафувати за прострочення по кредитах.

Читайте також: Як знайти телефон вдома, якщо він на беззвучному режимі

Також закон забороняє кредитору застосовувати інші види покарань. Зокрема, збільшувати процентну ставку. Винятком може бути лише той варіант, коли в договорі спочатку не було фіксованої ставки.

Влада вірять, що це допоможе захистити населення. Дана ініціатива особливо допоможе тим, кого бізнес відправив на карантин без виплати заробітної плати.

Законопроект поширюється на договори про споживчі позики, овердрафти, кредити в рамках держпрограм, позики з розміром менше однієї зарплати і кредити ломбардів.

Станом на ранок вівторка, 17 березня, в Україні було зафіксовано 7 випадків зараження КОВІД-19. Одна людина загинула. Кабмін прийняв рішення про тимчасове призупинення залізничних, авіа і автобусних міжміських повідомлень. Крім того, будуть зупинені метрополітени в декількох містах. Київське метро вже заявило, що перестане працювати сьогодні о 23:00, проте довезе останніх пасажирів.

Читайте також: Скільки коштує страховка в Україні

У Києві після тимчасової зупинки роботи метрополітену не з'явиться більше автобусів, оскільки городяни повинні залишатися вдома, заявили в КМДА, додавши, що в громадський транспорт можна буде заходити тільки в масці.

У МОЗ заявили, що карантинні заходи необхідні для недопущення епідемії, адже в разі масового зараження коронавірусів, в лікарнях не вистачить інфекційних ліжок. Найбільш жорстко потрібно дотримуватися карантину людям з серцево-судинними та іншими хронічними захворюваннями, а також людям похилого віку.

Президент України Володимир Зеленський домовився з найбагатшими бізнесменами країни про допомогу українцям в рамках боротьби з пандемією коронавируса.

Національний банк України не може спрогнозувати точний вплив коронавируса на економіку України, але вплив на експорт та імпорт буде коливатися від нейтрального до позитивного.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 голосів, в середньому: 0 з 5)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

наверх