За рік ринок криптовалюта в Китаї практично вмер

Заборона криптовалюта в Китаї

Результатом заборонної політики влади Китаю, яку вони реалізують з початку поточного року, стало практично повне зникнення кріпторинка в країні.

Про це з посиланням на державне інформагентство КНР Xinhua повідомляє hightech.fm.

У заяві Народного банку КНР відзначається, що країна «з нульовими ризиками» змогла ліквідувати 88 кріптобірж і 85 проводили ICO блокчейн-платформ, які працювали в Китаї за станом на вересень минулого року.

Після оприлюднення такої статистики стає зрозуміло, що саме призвело до обвалу курсу біткойнов в останні півроку. Біткойн зараз торгується біля позначки в $6600, в той час як в кінці минулого року курс провідної криптовалюта доходив до $20 тисяч. З урахуванням того, що з ринку пішли китайські інвестори, які контролювали 90% обороту біткойнов, обвал міг бути і глибше.

Від повного знецінення біткойн врятувало те, що багато китайський кріптовалютние біржі і компанії перевели свої операції за кордон - перш за все, в Сінгапур, Європу і Північну Америку, де влади більш лояльні до криптовалюта.

Примітно, що публічно представники китайського бізнесу повністю підтримують про схвалюють лінію партії і уряд на ліквідацію кріптоторговлі. Так, блокчейн-аналітик компанії-оператора кредитних карт Zhongchao Чжан Іфен сказав в інтерв'ю Xinhua: «Своєчасні дії регулюючих органів КНР ефективно звели нанівець злети і падіння курсів криптовалюта в глобальному масштабі».

Китайських підприємців зрозуміти можна. Влада Китаю вельми жорстко підходять до виконання своїх рішень. Так, керівництву найбільших китайських кріптобірж Huobi і OKCoin на певний час навіть офіційно заборонили поїздки по країні та за кордон. Коли заборону зняли, топ-менеджери обох кріптобірж покинули країну. Huobi тепер веде операції в Сінгапурі, а OKCoin, перейменована OKEx, перебралася на Мальту, повідомляє Next Web.

Це дуже розумний крок, враховуючи круті заходи, які зробила влада КНР проти кріптовалютних компаній.

Наприклад, в квітні поліцейський спецназ штурмом узяв майнінговую ферму в Тяньцзіні. В ході рейду було конфісковано 600 пристроїв для Майнінг біткойнов. А їх власників звинуватили в «найбільшої крадіжці електроенергії за останні роки».

Великі Майнер покинули Китай, перевівши потужності по «видобутку» криптовалюта в країни Заходу - туди, де є доступна і недорога електроенергія. До нових кріптовалютним тихим гаваням тепер відносяться, перш за все, Канада або Ісландія, яка завдяки холодного клімату і дешевому електрики перетворилася в один зі світових центрів Майнінг

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 голос, в середньому: 5 з 5)
наверх