До кінця тижня Україна отримає мільйони тестів на виявлення коронавируса

До кінця тижня Україна отримає мільйони тестів на виявлення коронавируса

Через 2 дні Україна отримає мільйон тестів на визначення КОВІД-19, заявив глава держави Володимир Зеленський. У той же час глава уряду Денис Шмигаль заявив, що до кінця тижня завезуть 10 мільйонів швидких тест-систем для визначення вірусу КОВІД-19.

Про це ОлФін дізнався з повідомлення ЗМІ.

Зазначалося, що ще 5 днів тому в Україні лише 2 регіону були забезпечені тестами на виявлення КОВІД-19 - Київ і Чернівці. Однак Зеленський заявив, що вже 21 березня китайська влада передадуть нашій країні мільйон систем для визначення вірусу, які відправляться на передову і в лікарні. Шмигаль же заявляв про 10 мільйонів тестів - вже до кінця тижня.

Паралельно з доставкою з-за кордону, тести на коронавірус виготовлятимуть на потужностях НАН України. Українські вчені отримали замовлення на 200 тисяч тестів. Цілком можливо, що після забезпечення тестами лікарень, їх почнуть продавати в аптеках. Хоча самостійно виявити у себе вірус нереально: кров потрібно забирати в лабораторних умовах.

Читайте також: Де жити краще і вигідніше: Київ vs передмістя

У столиці України тестів для виявлення коронавируса у пацієнта найбільше - 5 тисяч примірників. Однак місцева влада замовили ще 4 тисячі тестів, які доставили 16 березня. Чиновник КМДА Микола Поворозник заявив, що до кінця тижня в столиці з'явиться ще тисяча тестів нового типу - коронавірус визначатимуть по слині.

Разом з тим, мер Києва Віталій Кличко заявив, що Київ замовив 100 тисяч тестів. При цьому, на минулому тижні тести в Києві здали 230 чоловік.

Варто відзначити, що гендиректор ВООЗ Тедрос Адан Гебрейесус закликав проводити якомога більше тестів на коронавірус. Екс-заступник міністра охорони здоров'я Олександр Лінчевський при цьому підкреслив, що в Україні відпускають пацієнтів з підозрою на коронавірус після негативного експрес-тесту. Однак так робити ні в якому разі не можна: тільки дорожчий ПЛР-тест може дати точну відповідь - чи є у людини коронавірус чи ні. Але ПЛР-тестів поки що не вистачає.

Нагадаємо, український бізнес включився в боротьбу з коронавірусів в Україні. Багато бізнесменів і меценати передають в лікарні апарати ШВЛ, індивідуальні засоби захисту, антисептики і матеріальну допомогу.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 голосів, в середньому: 0 з 5)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

наверх