ЄС не пустить українців через низький кількості тестів на COVID-19, - МОЗ

ЄС не пустить українців через низький кількості тестів на COVID-19, - МОЗ

В Україні на COVID-19 тестують занадто маленький відсоток населення. Через це Україна не відповідає критеріям для подорожуючих в європейському регіоні, встановленим Радою Європи. 
Таку заяву зробив заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко на сьогоднішньому брифінгу.

«Рада Європи прийняла єдині підходи і індикатори для подорожуючих між країнами європейського регіону. В цілому ці підходи відображають індикатори, які використовуються в Україні для визначення рівнів епідемічної небезпеки. Ключові показники - охоплення тестуванням, захворюваність (инцидентность) і кількість позитивних результатів серед проведених досліджень ПЦР. На підставі показників формуються «зелений», «жовтий» і «червоний» рівні епідопасності, а також є «сірий» - для країн, які не відповідають за охопленням тестуванням », - розповів Ляшко.

Читайте також: Зростання заражень COVID-19 може бути пов'язаний з недоліком вітаміну Д

«Країни, де охоплення тестуванням нижче 300 на 100 тис. Населення за тиждень, не мають можливості користуватися встановленими для кольорових зон правилами і потрапляють в сіру зону. В Україні цей показник становить 120 на 100 тис. Населення (в Києві він найвищий - 271 на 100 тис. Населення, в Кіровоградській обл. Найгірший - 64), - пояснив заступник міністра.

При цьому Ляшко уточнив, що частина позитивних тестів повинна бути менше 4% від всіх ПЛР-досліджень, тоді як в Україні цей показник 18% (найкращий в Києві - 6,7%, найгірший в Житомирській області - 41%).

Крім того, инцидентность повинна не перевищувати 25 випадків на 100 тис. Населення для «зеленої» зони, а в Україні вона становить 179 на 100 тис. (Найкращий рівень в Кіровоградській області -34, найгірший в Сумській - 334).

За словами заступника міністра, країни з «зеленим» рівнем епідопасності не обмежені в пересуванні європейським регіоном, для туристів країн з «жовтим» і «червоним» будуть встановлюватися обмеження.

Нагадаємо, ще навесні в Європі йшли розмови про те, щоб створити туристичний COVID-паспорт.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 голосів, в середньому: 0 з 5)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

наверх