Глава НБУ пропонує скасувати податки на дохід по депозиту

Глава НБУ пропонує скасувати податок на дохід по депозиту

Глава Нацбанку Кирило Шевченко виступив з ініціативою скасувати податок на доходи за депозитами фізосіб.

Він зазначив, що в роки, коли ставки по вкладах складали 25 %, податки на цей вид пасивного доходу не був настільки значущим. Зараз же відкрити вклад в банку можна під 8,5-9% річних. У той же час, загальна сума податків на дохід з депозитів фізосіб становить 19,5%.

Думки експертів про те, чи варто скасовувати податок з депозитів, різняться.

Так, Гліб Вишлінський, директор Центру економічної стратегії, в коментарі Gazeta.ua висловився за скасування податків. На його думку, це залучить кошти українців в банки. Це сприятиме зростанню обсягів кредитування, інвестицій та економічного розвитку.

Читайте також: Податок на депозит

А економіст Борис Кушнірук вважає, що податок з доходів по депозитах скасовувати не потрібно, тому що в такому випадку може виникнути можливість маніпуляцій.

Фінансовий аналітик Олексій Лупоносов вважає, що вводити податки було недоречно навіть в 2014 році, коли це було зроблено.

«Оскільки людина, яка розміщує кошти на депозиті, з них вже заплатив податки. Крім того, відсотки за вкладами і так не перекривають інфляцію. У більшості європейських країн такі доходи не оподатковуються. Якщо податок скасують і у нас, то популярність депозитів зросте ", - говорить Лупоносов.

Раніше повідомлялося, що в 2020 році податок на депозит не скасують.

 

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 голосів, в середньому: 0 з 5)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

наверх