Гривня припинила падіння

Гривня припинила падіння

Після стрімкого знецінення національної валюти нашої країни з початку місяця, в понеділок гривня таки припинила падіння і повернулася до зростання.

Про це ОлФін дізнався з даних фінрегулятора.

Згідно курсу від НБУ долар 23 березня варто 27,74 грн, а євро - 29,64 грн. У порівнянні з попереднім банківським днем, «американець» скинув 6 коп., А головна валюта ЄС - 46 коп.

Відзначимо, що однією з головних причин падіння вартості «європейця», аналітики називають, доставку в українські банки готівкового євро, що зменшило дефіцит на ринку і заспокоїло паніку. Адже минулого тижня в обмінниках долар і євро продавали значно дорожче, ніж встановлює НБУ, а банки частково перевели продаж валют в онлайн.

Читайте також: Податкова декларація: все від А до Я

У Центробанку також прогнозують, що може бути не останнім зміцнення національної валюти, і найближчим часом вона піде вгору. Головним фактором «зміни курсу» повинні стати хороші новини для української економіки. Наприклад, підписання нової угоди про фінансову допомогу між Україною і Міжнародним валютним фондом. НБУ розраховує на екстрену допомогу МВФ.

У той же час, аналітики ринку заявляють, що протягом найближчого тижня очікується зростання курсу долара до гривні. А Драгон Кепітал переглянула свій прогноз на 2020 рік. Базовий сценарій передбачає скорочення ВВП на 4% і девальвацію гривні до 30 грн / дол.

Підкреслимо, що з початку весни «вічнозелений» на вітчизняному валютному ринку подорожчав на 3 грн і 21 коп., А євро - на 2 грн і 66 коп. За минулий тиждень курс долара до гривні виріс на всіх сегментах валютного ринку на 4,6-7,5%. За минулу 7 днів регулятор витратив на підтримку гривні 981,6 млн дол.

23 березня в банках України долар купують в межах 27 грн - 27,7 грн, продають в рамках 28 грн - 28,7 грн.

Читайте також: Система соціального страхування: як це працює

Купівля євро в понеділок вранці відбувається в коридорі від 28,6 грн - 29,4 грн, продаж варіюється від 30 грн до 31 грн.

Нагадаємо, Всесвітня організація охорони здоров'я, ЮНІСЕФ, Програма розвитку ООН та Міністерства охорони здоров'я розробляють для України два плану допомоги в боротьбі з коронавірусів з бюджетом близько 58 мільйонів доларів.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 голосів, в середньому: 0 з 5)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

наверх