Індія відправила на орбіту найлегший у світі супутник

kalamsat

Індійська організація космічних досліджень успішно запустила розроблений і спроектований студентами з компанії Space Kidz 10-сантиметровий супутник кубічної форми, названий Kalamsat V2 і важить всього 1,2 кг.

Як пише Naked Science, апарат був запущений з космічного центру Sriharikota на півдні штату Андхра-Прадеш на борту ракети-носія PSLV-C44, вартість якої становить понад 28 млн доларів.

Вартість Kalamsat V2 склала 16,9 тис. Доларів, а на його створення пішло всього 6 днів. Космічний апарат буде служити супутником зв'язку для радіопередач, використовуваних любителями в рамках некомерційної діяльності.

Супутник був запущений надійної індійської ракетою-носієм PSLV - чотириступінчастою ракетою, вага якої при запуску становить близько 260 тонн. Перші три її сегмента зазвичай повертаються на Землю, а четверта і остання сходинка, яка працює на рідкому паливі, може зупинятися і перезапускати кілька разів, щоб вивести космічний апарат на потрібну орбіту. Цей ступінь може підняти супутник на висоту 277 км. Однак в ISRO допрацювали цей ступінь, щоб та могла залишатися активною в космосі до року.

В якості основної корисного навантаження, крім Kalamsat V2, за допомогою ракети-носія на орбіту був виведений 740-кілограмовий індійський супутник спостереження Microsat-R, який буде використовуватися для фотографування Землі з високою роздільною здатністю в оборонних цілях.

У 2017 році індійські вчені запустили рекордні 104 супутника в рамках однієї місії. У тому ж році в США за допомогою ракети NASA Terrier Orion був запущений ще більш маленький супутник - вагою всього 64 г, - розроблений тією ж групою студентів, проте він так і не зміг вийти на орбіту.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 голосів, в середньому: 0 з 5)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

наверх