Економіка втратила через карантин більше 50 млрд доларів

Економіка втратила через карантин більше 50 млрд доларів

Внаслідок введення карантину економіка України втратила $53,5 млрд. Але якби карантин не був введений, збитки були б ще більше - близько $54 млрд.

Про це розповів колишній глава МЕРТ Тимофій Милованов під час презентації дослідження Київської школи економіки, пише ОлФін.

Разом з тим, якщо б Україна не вводила карантин, втрати економіки були б на $500 млн більше. Крім цього, від пандемії померло б до 120 тис. Громадян.

Читайте також: Як домовитися з колекторами: правила та поради

Нагадаємо, планету накрила рецесія, яка була викликана коронавирусной інфекцією і подальшими діями влади різних держав для забезпечення безпеки громадян. Зокрема звалилося автовиробництво, туризм, авіаперевезення, сфера розваг. Від карантину постраждав малий і середній бізнес. На тлі панічних настроїв обрушилися фондові ринки, знизилася ціна енергоресурсів.

Рекордне падіння ВВП і зростання безробіття вже зафіксовано в РФ, США, Італії, Німеччини, Франції, Греції, Туреччини Україні, Польщі, Великобританії та інших країнах. Економісти кажуть, що економіки почнуть відновлюватися вже у другому півріччі, а на наступний рік навіть прогнозують зростання ВВП. Однак, заради справедливості, варто сказати, що реальність на багато гірше, ніж попередні прогнози, так що не варто на них занадто сильно сподівається.

Читайте також: Як скоротити переплату по кредиту

Цікаво й те, що криза торкнулася навіть країни без жорсткого карантину. Наприклад відмова від сильних обмежень не зміг врятувати економіку Швеції.

Департамент ООН з економічних і соціальних питань прогнозує скорочення світового ВВП на 3,2% в 2020 році в порівнянні з роком раніше. Населення в світі в 2020 році в результаті пандемії коронавируса COVID-19 зазнало збитків в розмірі 3,4 трлн дол.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 голосів, в середньому: 0 з 5)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

наверх