Точка зору: Українці повинні навчитися заробляти на сезонності гривні

кредит готівкою наклав без довідки про доходи

Ослаблення курсу гривні за останній тиждень не стало несподіванкою. Це було зрозуміло ще півроку тому.

Про це написав фінансовий аналітик Сергій Фурса на своїй сторінці в Facebook.

Серед причин ослаблення курсу гривні експерт називає великий обсяг погашення державних облігацій, які належали іноземцям.

Він зазначає, що в січні-лютому цього року іноземці зіграли на зміцнення гривні, коли вони почали скуповувати облігації внутрішньої державної позики. Однак тепер вони запустили процес ослаблення української гривні. Фурса вважає, що нерезиденти заробили на сезонному зміцненні гривні і отримали високий український відсоток, після чого конвертували долари в отримані гривні. Все це створило дисбаланс на валютному ринку України та призвело до послаблення національної валюти. Чому мікропозики онлайн без відмови і без перевірки миттєво стали ще більш популярні серед українців.

Фурса наголошує, що нерезиденти кожен раз вносять дисбаланс в усталену систему попиту та пропозиції на валютному ринку України. «Самі руху гривні не є чимось трагічним. Внутрішньо річні коливання можуть доходити до 10%, але по факту курс практично не змінюється. Ми бачили в січні курс 28,8, базовий прогноз на кінець року включає в себе курс на рівні 29,0-29,5. Зміни незначні. Просто треба порівнювати подібні, і не протиставляти курс літа до зими, а порівнювати січень із січнем. І тоді ніякої «Зради» знайти не вдасться », - вважає експерт.

Фурса прогнозує, що курс гривні буде слабшати і восени, оскільки гривня - «валюта сезонна». Аналітик пише, що ослаблення гривні доводиться, як правило, на кінець грудня - початок січня, коли місцеві бюджети починають витрачати кошти, «закопуючи в замерзлу землю мільярди гривень і дитячі майданчики».

Тому, на думку аналітика, українцям варто вчитися заробляти на «сезонності» національної валюти. Необхідно користуватися ситуацією, коли в січні гривня проходить локальний мінімум, а в травні-червні - локальний максимум.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 голос, в середньому: 5 з 5)
наверх