Експорт вина за 2019 рік склав майже 12 мільйонів доларів

Експорт вина за 2019 рік склав 12 мільйонів доларів

Станом на 2019 рік Україна експортувала вина на суму 11,9 мільйона доларів.

Про це ОлФін дізнався з інформації українського Держстату.

Відзначається, що найбільша кількість вина Україна поставила до Казахстану, де експорт склав 1,3 мільйона доларів. Значна кількість цього алкогольного напою Україна експортувала і в Німеччину. Тут сума експорту склала 1 мільйон.

В цілому ж, за минулий рік Україна експортувала в держави СНД вино на суму трохи більше ніж 2 мільйони доларів (2 млн 31 тисяча), в країни Європи - на 2 млн 24 тис. Дол., Країни Азії - на 1,3 млн доларів . У свою чергу, в Африку пішло експорту на 476 тис. Доларів.
Найменше українського вина пішло на Америку - 226 тис. Дол., В Австралії і Океанії - на 1,7 тис. Дол.

Читайте також: Кредити для малого і середнього бізнесу: кращі пропозиції

Варто зазначити, що українські виробники також наростили поставки аграрної продукції в Туреччину. У минулому році таке зростання склав 71%.

Зокрема, наша країна є на другому місці серед найбільших постачальників агропродовольческой продукції в Туреччині і займає 11% в структурі турецького АГРОІМПОРТ продукції АПК, поступившись лише Росії. Найбільше було поставлено такої продукції, як соєві боби, кукурудза і пшениця.

Торговельне сальдо склало 1,1 мільярда доларів, а це означає, що Україна є нетто-експортером продукції агропромислового комплексу в Туреччину.

Відзначимо, що за січень 2020 року українські господарники і виробники агроподукціі продали за кордон на 2 мільярди доларів. Зростання обсягу склав 14,3%.

У січні найбільше українських зернових купив Єгипет (в основному пшеницю і кукурудзу). Соняшникова олія найбільше запросили Індія, Нідерланди та Китай.

За вказаний вище період, за даними Держстату, українські підприємства поставили на зовнішні ринки 2,14 тис. Т яловичини на суму 7,26 млн дол. Свіже м'ясо купувала найбільше Білорусь, а заморожене - Казахстан.

Крім того, за підсумками минулого року наша країна стала найбільшим світовим експортером соняшникової олії. Ми продали цього товару на 4,3 млрд дол., Соняшникового шроту - на 975 млн дол.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 голосів, в середньому: 0 з 5)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

наверх