Кабмін хоче утримати заробітчан в Україні дешевими кредитами

Кабмін придумав, як утримати заробітчан в Україні

За час карантину в Україні повернулося близько 2 млн заробітчан. Навіть коли кордони відкриють і інші держави будуть допомагати їм з виїздом, Кабмін сподівається задіяти цих людей всередині країни. 

Про це прем'єр-міністр України Денис Шмигаль розповів в інтерв'ю «РБК-Україна».

Він зазначив, що уряд оцінює заробітчан як надзвичайно кваліфіковану робочу силу, навчену працювати за європейськими стандартами, з високою віддачею і актуальною профпідготовкою. А значить, держава зацікавлена в тому, щоб вони залишилися всередині країни.

«Ми говоримо про створення нових робочих місць, а паралельно - що будемо кредитувати малий і середній бізнес під дуже вигідні умови. З мінімальною процентною ставкою на тривалий термін і з можливим відстроченням виплати тіла кредиту, щоб це був дійсно такий початковий кредит », - пояснив Шмигаль.

Читайте також: Financial Times: Від'їзд 100 тис. Українців викликав кризу в Польщі

Він розповів, що зараз Кабмін спільно з Міністерством економіки та банкірами готує нову програму дешевого кредитування «Нові гроші».

Також прем'єр поділився планами щодо створення нових робочих місць в соціальній і бюджетній сферах, а також ремонті і будівництві доріг і соціальної інфраструктури.

Шмигаль впевнений: якщо українцям запропонувати зарплату в районі 600 євро, вони не будуть їхати на заробітки в інші країни. Поки таких зарплат уряд не обіцяє, зате вже в бліжайее планує створити 500 тисяч нових робочих місць із зарплатою близько 6000-8000 грн, яка покликана допомогти утриматися на плаву під час кризи.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в 2019 року заробітчани переказали в Україну близько 12 млрд доларів. Серед іншого це допомогло утримати курс долара. За оцінками Світового банку, в минулому році наша країна стала лідером по переказах від мігрантів в Європі і Центральній Азії.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 голос, в середньому: 5 з 5)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

наверх