Кабмін прив'язав зарплати вчителів до прожиткового мінімуму

вчителя

Кабінет міністрів змінив систему оплати праці педагогічних працівників, відмовившись від єдиної тарифної сітки і прив'язавши зарплати до прожиткового мінімуму.

Як передає УНІАН, відповідне рішення було прийнято на засіданні уряду.

Як зазначила у своєму виступі міністр освіти Лілія Гриневич, суть реформи полягає у відмові від єдиної тарифної сітки і створенні окремих умов оплати праці.

«Це дуже складна трансформація, але вона необхідна системі освіти. Заробітні плати працівників освіти необхідно підвищувати, але разом з тим діюча система оплати праці працівників сфери - позашкільників, вихователів, майстрів, викладачів - породжує велику нерівність. Молоді кадри, а також вихователі дитячих садів, майстри виробничого навчання отримують таку зарплату, що нам стає дуже складно утримувати їх на їхніх посадах », - сказала вона.

За словами Гриневич, прив'язку було запропоновано зробити до прожиткового мінімуму, який відповідає економічній ситуації в країні. При цьому влада ставить завдання забезпечити до 2023 року мінімальний посадовий оклад педпрацівників в 4 прожиткових мінімуми.

«Наш уряд налаштований виконувати закон, тому ця постанова пропонує наш шлях до виконання цієї норми закону. В цьому році мінімальний посадовий оклад становить 1,75 прожиткового мінімуму. Наш план - щорічно за правилами нової системи оплати праці підвищувати його. У 2020 році він повинен скласти 2,5 прожиткових мінімуми, в 2021 - 3, у 2022 - 3,5, а в січні 2023 року - 4 прожиткових мінімуми », - сказала вона.

Також міністр повідомила, що замість 25 тарифних розрядів пропонується розділити педагогічних працівників на три великі групи, в кожній з яких будуть свої підгрупи - 7 підгруп педагогічних працівників, 5 підгруп науково-педагогічних працівників і 4 підгрупи науковців.

За словами Гриневич, зараз зарплата педпрацівників складається з окладу і надбавки за престижність в розмірі від 5 до 30%, що залежить від волі місцевої влади, і тому щоб знизити цю залежність в Кабміні вирішили підвищувати для вчителів саме посадові оклади.

Нагадаємо, з 1 липня прожитковий мінімум для працездатних становить 2007 грн.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 голосів, в середньому: 0 з 5)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

наверх