Як не платити за транспортування газу

Як не платити за транспортування газу

З січня українці отримують дві платіжки за газ: за блакитне паливо і за його транспортування. Багато українців, які не користуються газом, скаржаться, що все одно отримують платіжку за абонплату. У Мережі розповіли, як не платити за доставку блакитного палива.

Про це ОлФін дізнався з повідомлення сервісу 104.ua.

Щоб не отримувати платіжку за транспортування газу, потрібно розірвати договір з оператором газорозподільчої системи (ГРМ). Після цього газівники переріжуть газопровід в місці підключення абонента і встановлять на трубу заглушку.

Справа в тому, що звичайне опломбування крана - не підстава для скасування абонплати за газ. Потрібно обрізати газопровід в місці підключення клієнта до мереж оператора ГРМ, згідно з правилами безпеки систем газопостачання.

В майбутньому абонент може відновити підключення до газорозподільної системи. Для цього клієнту потрібно укласти новий договір з оператором ГРМ. Абонплату за блакитне паливо вирахують за плановими обсягами споживання, згідно з Кодексом ГРМ.

Читайте також: З 1 березня Нафтогаз погрожує відключати газ ТЕЦ за несплату

Нагадаємо, що з 1 січня поточного року жителі України отримують по 2 платіжки за газ. При цьому абонплату за газ доводиться оплачувати і тим, хто газом не користується. Ці гроші йдуть на обслуговування інфраструктури: зміст трубопроводів і мережі. Також абонент може за бажанням змінювати компанію-постачальника, для чого, зокрема, і ввели абонплату за газ. Прем'єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що окрема платіжка - європейські правила ринку і боротьба з монополістами.

До слова, після виділення абонплати за газ в окрему платіжку ЗМІ порахували, що тариф за транспортування виріс на 46%. Вартість транспортування блакитного палива в домогосподарство вираховується так: обсяг споживання газу за рік (з початку жовтня до кінця вересня) множать на тариф доставки. Отримана сума ділиться на 12 рівних платежів, які абонент платить щомісяця протягом року.

У соцмережах люди масово скаржаться на нові платіжки, які можуть прийти навіть на ім'я небіжчика, і просять Зеленського скасувати таке нововведення. Міністр енергетики Олексій Оржель запевняє, що Кабінет міністрів вже працює над створенням єдиної платіжки. Втім, дату, коли приберуть абонплату за блакитне паливо, не називають.

Читайте також: Населення в лютому заплатить за газ менше

Ми повідомляли, що Комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг прийняла рішення, яке дозволить знизити плату за розподіл газу. Однак дане рішення прийнято попередньо і зараз йдуть громадські слухання. Після цього комісія збереться в березні, щоб прийняти постанову остаточно.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 голосів, в середньому: 0 з 5)

Один коментар до “Как не платить за транспортировку газа”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

наверх