Жителям Казахстану спишуть кредитні борги

тенге

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв доручив владі списати громадянам нараховану пеню за прострочення кредитів, частково погасити їх борги, але також і заборонити видачу нових позик біднякам.

Про це ОлФін стало відомо з указу глави республіки №34 від 26 червня.

Зокрема, уряду доручено одноразово частково погасити на суму до 300 тис. Тенге (20,6 тис. Грн) борги в банках другого рівня і мікрофінансових організаціях за беззаставними кредитами соціально незахищених осіб. Серед них значаться члени багатодітних сімей; сім'ї, які отримують виплати у зв'язку з втратою годувальника; сім'ї, що мають дітей-інвалідів; інвалідів з дитинства старше 18 років; одержувачі державної адресної соцдопомоги; діти-сироти та діти, які залишилися без піклування батьків.

Загальний борг по таких позиках повинен бути на 1 червня не більше 3 млн тенге (206 тис. Грн).

Також уряду і Нацбанку доручено вжити заходів щодо списання всім громадянам штрафів і пені за беззаставними споживчими кредитами в банках і МФО, які накопичаться до 1 липня.

У той же час Нацбанк повинен буде заборонити видачу кредитів особам з доходом нижче прожиткового мінімуму, заборонити нарахування неустойок, комісій та інших платежів, пов'язаних з видачею та обслуговуванням беззаставних споживчі кредити людям в разі якщо прострочення боргу перевищила 90 днів. Також казахстанський регулятор повинен буде вжити додаткових заходів регулювання видачі беззаставних споживчих кредитів.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 голосів, в середньому: 0 з 5)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

наверх