
Як стверджують фахівці, кожен сьомий українець в нашій країні потребує власне житло.
Про це ОлФін дізнався з виступу президента Конфедерації будівельників України Льва Парцхаладзе.
Під час форуму «Іпотека - інструмент стрімкого розвитку економіки» Лев Парцхаладзе відзначив, що в житлових будинках, побудованих в 90-х роках і пізніше, на сьогоднішній день проживає тільки 11% населення. 70% житлового фонду в країні застаріло, а 7,5% взагалі непридатне для того, щоб в ньому жити.
За словами Парцхаладзе, 54% українців досі живуть в так званому перенаселеному житло, в той час як в розвинених європейських країнах цей показник становить близько 7%. За статистикою на кожного українця припадає 24 квадратних метра житла, в той же час в країнах Європи на одного жителя припадає 60 м2.
Читайте також: Мінціфри підключило портал «Дія» до Держреєстру
У світі вже давно придумані, з успіхом і широко застосовуються діючі інструменти для вирішення проблем з житлом, всі вони перевірені часом, це іпотека, оренда, лізинг. Час і світовий досвід показали, що для вирішення житлового питання іпотека є найбільш ефективним засобом.
Ігор Ніконов, керівник компанії «КАН девеломпент», розповів про те, що в Україні є ряд проблем, які заважають розвитку іпотеки в країні:
1) важка процедура реєстрації фірм-забудовників;
2) контроль доходів, це коли оцінюються доходи населення, в той час як треба оцінювати витрати;
3) захист банків, які видають іпотеку;
4) високий відсоток на отримання іпотеки, який становить майже 20% і більшість не може її «потягнути»;
5) брак проектів для кредитування.
Читайте також: Україна готова до накопичувальної пенсійної системи, - Держказначейство
На думку «Конфедерації будівельників України» необхідно нормальне іпотечне кредитування, яке допоможе отримати власне житло майже 300-м тис. Українців, дозволить побудувати близько 100 тис. Нових квартир, збільшить швидкість житлового будівництва на 30-40%, допоможе створити понад 200 тис. Робочих місць в області будівництва.
Одна гривня, залучена в іпотечний проект, збирає 11 грн в суміжних галузях, а це, в свою чергу, позитивно вплине на економіку України.