Кожному сьомому українцеві потрібно власне житло

Кожному сьомому українцеві потрібно власне житло

Як стверджують фахівці, кожен сьомий українець в нашій країні потребує власне житло.

Про це ОлФін дізнався з виступу президента Конфедерації будівельників України Льва Парцхаладзе.

Під час форуму «Іпотека - інструмент стрімкого розвитку економіки» Лев Парцхаладзе відзначив, що в житлових будинках, побудованих в 90-х роках і пізніше, на сьогоднішній день проживає тільки 11% населення. 70% житлового фонду в країні застаріло, а 7,5% взагалі непридатне для того, щоб в ньому жити.

За словами Парцхаладзе, 54% українців досі живуть в так званому перенаселеному житло, в той час як в розвинених європейських країнах цей показник становить близько 7%. За статистикою на кожного українця припадає 24 квадратних метра житла, в той же час в країнах Європи на одного жителя припадає 60 м2.

Читайте також: Мінціфри підключило портал «Дія» до Держреєстру

У світі вже давно придумані, з успіхом і широко застосовуються діючі інструменти для вирішення проблем з житлом, всі вони перевірені часом, це іпотека, оренда, лізинг. Час і світовий досвід показали, що для вирішення житлового питання іпотека є найбільш ефективним засобом.

Ігор Ніконов, керівник компанії «КАН девеломпент», розповів про те, що в Україні є ряд проблем, які заважають розвитку іпотеки в країні:

1) важка процедура реєстрації фірм-забудовників;
2) контроль доходів, це коли оцінюються доходи населення, в той час як треба оцінювати витрати;
3) захист банків, які видають іпотеку;
4) високий відсоток на отримання іпотеки, який становить майже 20% і більшість не може її «потягнути»;
5) брак проектів для кредитування.

Читайте також: Україна готова до накопичувальної пенсійної системи, - Держказначейство

На думку «Конфедерації будівельників України» необхідно нормальне іпотечне кредитування, яке допоможе отримати власне житло майже 300-м тис. Українців, дозволить побудувати близько 100 тис. Нових квартир, збільшить швидкість житлового будівництва на 30-40%, допоможе створити понад 200 тис. Робочих місць в області будівництва.

Одна гривня, залучена в іпотечний проект, збирає 11 грн в суміжних галузях, а це, в свою чергу, позитивно вплине на економіку України.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 голосів, в середньому: 0 з 5)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

наверх