Київрада прийняла рішення запустити інтернет в метро

Київрада прийняла рішення запустити інтернет в метро

На черговому засіданні 12 березня Київський міськрада прийняла рішення, яке дозволить відновити запуск 4джі на всіх станціях столичного метро.

Про це ОлФін дізнався із заяви секретаря Київради Володимира Прокопіва.

Відтепер, мобільні оператори щомісяця будуть законно перераховувати податки в місцеву казну за використання комунальної інфраструктури столиці.

Відзначимо, що з 5 березня цього року кілька операторів вже почали надавати 4джі на станції метро Академмістечко.

Раніше, в лютому депутати міської ради відстрочили прийняття рішення стосовно запуску 4джі в столичному метро через проблеми з регламентом.

Зокрема, Київрада за рік так і не доручив комунальним підприємствам дати доступ мобільним операторам для розгортання інтернет-комунікацій в метро.

Читайте також: Банки без мобільних додатків: список

Мова про запуск 4джі в метрополітені столиці вперше йшла з вуст міської влади ще сім років тому. Втім, за цей період часу ні колишнє, ні нинішнє керівництво Києва не змогло вирішити це питання.

Влітку минулого року оператори стільникового зв'язку вибрали компанію Хуавей як постачальника для будівництва загальною 4джі мережі в столичному метрополітені.

В першу чергу, таке рішення було прийнято через технічні зручностей. Зокрема, технічне рішення від Хуавей дозволяє користуватися однією базовою станцією одночасно кільком операторам.

Для впровадження мережі 4джі на станції Академмістечко мобільні оператори Київстар, Водафон Україна і ЛайфСел користувалися частотами в діапазоні 1800 МГц.

Але в подальшому буде використовуватися діапазон 2600 МГц, що допоможе надати вищу якість і швидкість.

Нагадаємо, один з найбільших виробників смартфонів в Китаї компанія Віво початку здійснювати тестові роботи по впровадженню швидкісного інтернету 5джі в Україні.

Поки не названі терміни введення 5джі, проте наголошується, що як тільки вітчизняні мобільні оператори запустять такий інтернет, компанія почне продавати свої смартфони з функцією його підтримки.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 голосів, в середньому: 0 з 5)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

наверх