Мінфін взяв у борг на зовнішньому ринку $725 млн

беззаставний позика

Міністерство фінансів України розмістило короткострокові облігації зовнішніх державних позик на суму в 725 мільйонів доларів.

як повідомила AllFin прес-служба відомства, термін погашення облігацій зовнішніх державних позик заплановано на 2019 рік.

Міністерство здійснило розміщення облігацій серед міжнародних інвесторів, які надали фінансову підтримку Україні.

У Мінфіні підкреслили, що розміщення облігацій дасть можливість країні отримати необхідну на даний момент валютну ліквідність. Крім того, Україна отримає переваги від вигідних умов залучення фінансових коштів.

Експерт з ринків, що розвиваються Bluebay Asset Management Тім Еш вважає, що емісія паперів забезпечить Україні необхідне проміжне фінансування, поки країна не отримає фінансовий транш від Міжнародного валютного фонду.

У той же час, згідно з наявним графіком виплат державного боргу, до кінця поточного боргу Україна зобов'язана виплатити 500 мільйонів доларів за євробондами. Також обслуговування боргів перед МВФ обійдеться країні в майже 580 мільйонів доларів - адже це не беззаставний позика.

Очікується, що місія Міжнародного валютного фонду відвідає Україну 6 вересня. Основною умовою для надання кредиту від МВФ є підвищення ціни на газ для населення до рівня ринкових цін.

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман ставить завдання позбутися фінансової залежності від міжнародних організацій в найближчі десять років. Глава уряду підкреслює, що на обслуговування державного боргу країна щорічно витрачає 130 мільярдів гривень. Такі непомірні витрати перешкоджають розвитку української економіки.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 голосів, в середньому: 0 з 5)
наверх