НБУ: не варто боятися кризи

НБУ: не варто боятися кризи

Незважаючи на те, що в нашій країні зафіксовані рекордні показники падіння промпроізовдства і вантажоперевезень, Боятися кризи не варто. На сьогодні економіка нашої країни на багато краще, ніж 5,10 і 15 років тому.

Про це ОлФін дізнався із заяви ЦБ України.

У прес-службі фінрегулятора відзначили, що навіть в гіршому випадку очікуване зростання вітчизняної економіки складе 3,5-4%, що далеко від кризи. А в разі структурних реформ, зростання буде навіть більше.

Україна заробляє не тільки на промисловості, в минулому році у нас був відмінний урожай. Прибуток також приніс сектор ІТ, Транспорту, будівництва і інші. Заява щодо «піраміди ОВДП» також не відповідає дійсності. За останні роки співвідношення між ВВП і держборгом скоротилося на приблизно 30%.

Економісти наголошують, що бізнес-клімат в Україні покращується, а економіка оздоровлюється завдяки реформам.

Читайте також: Повна вартість кредиту: з чого складається і як розрахувати

Головною ознакою, за яким можна судити, що з економікою все гаразд, є інфляція. Досягнення НБУ показника в 5% - це результат послідовної монетарної політики.

У Центробанку підкреслюють, що в 2020 році очікують поліпшення ситуації на ринку кредитування, що також має простимулювати економічне зростання.

Відзначимо, що за інформацією Держстату, капітальні інвестиції в нашу країну скорочуються. В Минулого року вони склали 15,5%, в 2018 році - 16,4%, в 2017 році - 22,1%. За результатами минулого року найбільше вкладали в Волинську та Херсонську області.

Якщо говорити про сектори вкладення, то найбільше грошей дісталося сфері тимчасового розміщення та організації харчування, а також охорони здоров'я та соціальної допомоги.

Згідно аналітиці Міжнародного валютного фонду, рівень доходу на душу населення з урахуванням реальної купівельної спроможності національних валют в минулому році в Україні склав 9,7 тис. Дол.

Читайте також: А ви економите на цьому?

Рівень тіньової зайнятості в Україні в кінці 2019 року впав до найнижчого за 10 років рівня - 21%.

Крім того, Кабінет міністрів планує оновити макропрогноз протягом декількох тижнів.

Нагадаємо, згідно із аналітичним звітом Bank of America, потенційна реінтеграція Донбасу могла б додати до 1,5 п. п. до зростання ВВП України протягом двох-трьох років.

А під Світовому банку впевнені, що відкриття ринку землі додасть до вітчизняного ВВП ще 2%.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 голосів, в середньому: 0 з 5)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

наверх