НБУ при стрес-тестуванні банків сфокусується на аналізі кредитів

нацбанк нбу

Національний банк оприлюднив методологію стрес-тестування банків в 2019 році, яке почнеться в травні.

Про це ОлФін стало відомо з повідомлення регулятора.

У фокусі цьогорічного стрес-тестування буде аналіз портфеля споживчих кредитів банків, який стрімко зростає протягом останніх двох років.

НБУ відзначає, що зараз пов'язані з цим ризики в цілому незначні, проте недооцінка банками кредитного ризику і зниження стандартів кредитування можуть привести до підвищення уразливості банківського сектора, тому регулятор моніторить це питання.

Отримати кредит

У несприятливому сценарії передбачається різке погіршення якості кредитів, виданих фізичним особам. Крім того, для споживчих кредитів (крім іпотечних), які не працюють більше року, передбачається 100%-ве покриття капіталом.

Також в несприятливому сценарії жорсткіше будуть припущення про динаміку процентних спреду і чистої процентної маржі. НБУ буде допускати, що прибутковість за кредитами та іншими активами банків залишається незмінною, в той час як вартість зобов'язань буде рости.

Нагадаємо, стрес-тестування за базовим і несприятливого макроекономічним сценарієм - один з етапів оцінки стійкості банків. Цього року його повинні пройти 29 установ, На які припадає понад 93% активів банківської системи.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 голосів, в середньому: 0 з 5)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

наверх