НБУ вводить монету на честь 100-річчя Акту Злуки

монета акт злуки

Національний банк випустив пам'ятну монету номіналом 5 грн, присвячену урочистому проголошенню в Києві 22 січня 1919 року акту про об'єднання Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки.

Про це ОлФін стало відомо з повідомлення регулятора.

На аверсі монети зображено малий герб України, під яким - напис «Україна», а нижче на дзеркальному тлі - шрифтовая композиція з абревіатур УНР і ЗУНР, літери яких декоровані характерними орнаментами. Внизу ж на матовому тлі вказаний номінал, оточений стилізованим рослинним орнаментом і роком карбування (2019).

На реверсі на дзеркальному тлі зображено фрагмент Акту Злуки: «Однині воєдино зливаються століттями відірвані одна від одної частини єдиної України - Західноукраїнська Народна Республіка (Галичина, Буковина і Угорська Україна) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснилися віковічні мрії, якими жили і за які вмирали кращі сини України ».

Латентним зображенням на тексті проглядається тризуб, а ліворуч і праворуч від нього зображені медальйони з символами земель - лева (Західної України, ліворуч) і Архангела Михайла (Центральної України, праворуч). Внизу також міститься напис «100 років Акту Злуки».

Монета виконана з нейзильберу, має масу 16,54 г і діаметр 35 мм.

Вона буде випущена тиражем 40 тис. Штук і введена в обіг 17 січня.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 голос, в середньому: 5 з 5)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

наверх