Деякі українці зможуть отримувати другу пенсію

обов'язкове соціальне страхування від нещасних випадків

Українці, які працюють на шкідливих виробництвах, в майбутньому зможуть розраховувати на додаткові пенсійні виплати.

як повідомляє allfin.com.ua, Для таких працівників Міністерство соціальної політики розробило проект накопичувальних пенсій.

Суть законопроекту полягає в тому, що за працюючих на шкідливих виробництвах українців роботодавці будуть робити відрахування в великих розмірах, щоб після виходу на пенсію такі працівники змогли отримати додаткові виплати. У проекті Мінсоцполітики названі дві категорії пільговиків. До них відносяться шахтарі, працівники металургійної галузі, машинобудування - люди, які працюють в дуже складних і шкідливих для здоров'я умовах.

За інформацією старшого наукового співробітника Інституту демографії та соціальних досліджень Лідії Ткаченко, на сьогоднішній день в Україні налічується близько 1,5 мільйонів пенсіонерів, які вийшли на пенсію за пільговими списками. Однак вони не отримають додаткових виплат, навіть якщо законопроект Міністерства соціальної політики буде прийнятий.

На додаткові пенсійні виплати за важку працю зможуть розраховувати лише ті українці, які на даний момент не досягли 35-річного віку. Саме за них роботодавці будуть платити більш високі податки. Це зможе компенсувати Фонду соціального страхування ранній вихід на пенсію працівників важкої праці.

Лідія Ткаченко зазначила, що раніше роботодавці відповідно до законів України самі повинні були компенсувати достроковий вихід на пенсію тим, хто працював у важких галузях промисловості. Однак проблема полягала в тому, що ще до виходу на пенсію працівника підприємство могло закритися або оголосити себе банкрутом. Тому перед Пенсійним фондом накопичувалися борги в мільярди гривень.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 голосів, в середньому: 0 з 5)
наверх