НБУ визначив системно важливими 14 банків

нбу

Національний банк визначив перелік системно важливих банків відповідно до оновленої методології, Яка дозволила значно розширити кількість таких банків.

Як ОлФін стало відомо з повідомлення НБУ, він прийняв відповідне рішення №438, що набула чинності 1 липня.

Системно важливий банк - банк, банкрутство або неналежне функціонування якого може привести до появи системних ризиків. НБУ відзначає, що приділяє особливу увагу діяльності системно важливих банків, оскільки потенційні труднощі в їх роботі можуть мати негативний вплив на роботу всієї фінансової системи.

Згідно з оновленою методології, відтепер системно важливими є 14 банків: ПриватБанк, Ощадбанк, Укрексімбанк, Укргазбанк, Альфа-Банк, Укрсоцбанк, Райффайзен Банк Аваль, ПУМБ, Укрсиббанк, ТАСкомбанк, Універсал Банк, Кредобанк, ОТП Банк і банк «Південний».

Придбання такого статусу накладає на банки додаткове навантаження, вони повинні виконувати окремі підвищені вимоги для забезпечення запасу міцності.

Так, з 1 січня 2020 року системні банки повинні виконувати посилені значення нормативу миттєвої ліквідності (Н4) - не менше 30%, а також норматив максимального розміру кредитного ризику на одного контрагента (Н7) - не більше 20%.

Крім того такі банки повинні сформувати додатково до нормативного значення достатності капіталу буфер системної важливості, який почне діяти з 1 січня 2021 року. Розмір буфера буде залежати від значення показника системної важливості банку:
- 1% для Райффайзен Банку Аваль, Альфа-Банку, Укрсоцбанку, ПУМБу, Укрсиббанку, ТАСкомбанк, Універсал Банку, ОТП Банку, «Південного» і Кредобанку;
- 1,5% для Укрексімбанку та Укргазбанку;
- 2% для ПриватБанку та Ощадбанку.

Також ці банки повинні будуть розробити план відновлення діяльності відповідно до вимог НБУ, який буде сприяти швидкій стабілізації роботи цих установ в умовах кризи.

Після втрати статусу системної важливості, банк повинен дотримуватися вищевказаних вимог протягом ще 12 місяців.

У той же час цей статус жодним чином не гарантує банкам особливих умов підтримки ліквідності в періоди стресу - вона надаватиметься на загальних для всієї системи умовах. Також системно важливі банки (крім державних) не можуть і не повинні розраховувати на отримання коштів від уряду з метою капіталізації.

Нагадаємо, з 2016 року системно важливими незмінно визначалися лише три банки - ПриватБанк, Ощадбанк і Укрексімбанк.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 голос, в середньому: 5 з 5)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

наверх