НБУ відчитав банки, які не беруть монети

гривні монети

Українські банки відмовляються приймати у людей монети як для здійснення платежів, і для зарахування на рахунки.

Як повідомляє UBR, Національний банк розіслав по банківській системі відповідну телеграму.

Відзначається, що проблеми виникають по двох напрямах: людям відмовляють в розміні банкнот дрібною монетою, ймовірно через брак дрібниці, і при цьому банки відмовляються приймати у населення дрібну монету.

Регулятор нагадав підопічним, що вони зобов'язані приймати українську гривню на першу вимогу клієнта, якщо немає сумнівів в її достовірності. І будь-які відмови - це порушення чинного законодавства.

Скільки саме було зафіксовано подібних фактів, в НБУ не уточнюють, але підкреслюють, що скарги від людей на цей рахунок збирають. При цьому нацбанківці пообіцяли оперативно підкріплювати каси банків дрібною монетою на першу вимогу. Особливо НБУ відзначив готовність забезпечити банки і їхні підрозділи розумінням монетами по 10 копійок.

Проблеми з прийомом монет в українських банках виникають час від часу. Загострення саме зараз пов'язують зі збільшенням в Україні монетного потоку у міру обміну 1- та 2-гривневих банкнот на монети. Не всі банки виявилися готові до цього і просто з ним не справляються.

Отримати кредит

За словами фінансового експерта Василя Невмержицького, багато банківських відділення зараз опинилися без спеціальних машин, що обробляють дрібниця, тому намагаються її менше брати. Середня вартість одного такого апарату становить близько 130-170 тис. Грн.

«Регулятор стежить за виконанням банками обов'язків по роботі з гривневими банкнотами. І якщо фіксуються порушення у цій сфері, то банки зазвичай отримують від НБУ персональні листи або розпорядження. Наступним за логікою має бути штраф. Однак я про такі випадки не чув. Зазвичай штрафи при роботі з готівкою виписують при подачі неправильно відсортованих старих і фальшивих гривень в сам Нацбанк », - зазначив він.

У той же час Невмержицький вважає, що банки поступово вирішать монетну проблему.

«На тлі зниження купівельної спроможності гривні, використання 5-10-копійчаних монет буде сходити нанівець. На них нічого не купиш. Однак будуть з'являтися нові монети взамін банкнот. Я маю на увазі 5 грн. Так що потреба в спеціальних машинах для сортування дрібниці буде рости, і банки стануть їх активніше купувати », - додав експерт.

Нагадаємо, в 2019 році НБУ випустить по 100 млн 5- і 10-гривневих монет.

Нацбанк планує повністю замінити паперові банкноти від 1 до 10 грн монетами.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 голос, в середньому: 5 з 5)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

наверх