НБУ скасував граничні терміни розрахунків з особливо важливих операціях імпорту

долари

Національний банк спростив валютний нагляд за дотриманням граничних термінів розрахунків для експорту робіт, послуг і прав інтелектуальної власності, а також ряду операцій з експорту та імпорту товарів, які є важливими, зокрема, для забезпечення обороноздатності країни, належного доступу українців до медичних послуг та розвитку авіаційно -космічна будівництва.

Як ОлФін стало відомо з повідомлення НБУ, такі зміни затверджені його постановою №67 від 14 травня і вступають в силу з 16 травня.

Тепер граничні терміни розрахунків за зовнішньоекономічними операціями (на сьогодні це 365 днів) не поширюватимуться на такі з них:
· Імпорт товарів за держконтракти за оборонним замовленням;
· Імпорт послуг або лікарських засобів по операціях Міністерства охорони здоров'я зі спеціалізованими організаціями, а також імпорт послуг для лікування людей з рідкісними (Орфа) захворюваннями;
· Імпорт товарів, які використовуються для виробництва космічної та авіаційної техніки і агрегатів;
· Експорт-імпорт товарів в рамках угод про розподіл продукції;
· Експорт робіт, послуг (крім транспортних і страхових) і прав інтелектуальної власності.

Спрощення валютного нагляду за зазначеними операціями здійснено з урахуванням розпорядження Кабінету міністрів №76 від 13 лютого і консультацій з Міністерством економічного розвитку і торгівлі.

Крім того, Нацбанк дозволив банкам завершувати валютний нагляд за дотриманням бізнесом граничних строків розрахунків за операціями експорту товарів після зарахування коштів на акредитив.

Відзначимо при цьому, що НБУ посилить нагляд на видачею банками готівки для бізнес-розрахунків.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 голосів, в середньому: 0 з 5)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

наверх