Прем'єр представив програму по виходу з карантину: в ній 5 етапів

Прем'єр представив програму по виходу з карантину: в ній 5 етапів

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль представив план дій щодо виходу з карантину, який складається з п'яти етапів. Перший з них запланований на 11 травня. 

Про це глава уряду розповів в ефірі програми «Подробиці» на телеканалі «Інтер».

Спираючись на розрахунки Національної академії наук України, Кабмін очікує пік захворюваності коронавірусів з 3 по 8 травня. Але вже 11 травня в країні потроху будуть пом'якшувати обмежувальні заходи.

Зокрема, відкриють парки, сквери та прибережні зони. При цьому дитячі майданчики будуть як і раніше закриті. Чи дозволять працювати салонам краси, магазинах непродовольчих товарів, автомийка, веломагазинів і нотаріусам. Кафе і ресторани зможуть працювати на винос.

Другий етап стартує, коли рівень захворюваності почне падати і, відповідно, хворі почнуть покидати лікарні.

Читайте також: У 20 країнах Євросоюзу пандемія COVID-19 пішла на спад

Починаючи з третього етапу можна говорити про фактичне завершення карантину і поступове повернення до звичного укладу життя: відкриють метро (але спочатку не для всіх), запустять сполучення між містами (спочатку в межах області), дозволять відвідувати дитячі та спортивні майданчики і навіть ходити в кіно і театри. Третій етап стане можливий тоді, коли протягом 10 днів видужали буде вдвічі більше, ніж нових випадків захворювання, а лікарні будуть зайняті пацієнтами не більше, ніж на 10 %.

план виходу з карантину

Крім того, Шмигаль розповів про градації рівнів небезпеки: червоний, оранжевий, жовтий, зелений рівні. З огляду на їх в кожному окремому населеному пункті, влада зможе точково впливати на ситуацію в містах, областях або районах, де виникають спалахи.

Читайте також: Почалися затримки у виплаті декретних і допомоги по безробіттю

Також Шмигаль попередив, що українцям ще довго доведеться жити з рядом обмежень.

«Це так звана« економіка недоторканності »: соціальна дистанція, засоби індивідуального захисту та, відповідно, ті обмеження, в яких ми живемо вже сьогодні і будемо змушені жити в цьому році точно, можливо і в наступному», - зазначив прем'єр-міністр.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 голосів, в середньому: 0 з 5)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

наверх