Президент розповів, що потрібно для відкриття ринку землі

Зеленський розповів, що потрібно для відкриття ринку землі

Ринок землі в Україні буде відкрито після прийняття відповідного закону і підготовки всіх кадастрів, щоб не допустити хаосу.

Про це ОлФін дізнався із заяви глави держави.

Володимир Зеленський зазначив, що земельна реформа обов'язково буде доведена до кінця. На сьогодні орієнтовний час відкриття рику - жовтень.

Додамо, що за підсумками роботи Ради 6 березня було розглянуто 3182 поправки в законопроект про ринок землі. Це 79% від всіх правок, які потрібно розглянути народним депутатом для прийняття документа. З усіх поправок були прийняті 2.

Читайте також: Як безкоштовно отримати ділянку землі

Відзначимо, що правки до тексту закону народні обранці розглядають уже місяць.

Нагадаємо, ринок землі хочуть відкрити з 1 жовтня 2020 року. Відповідний законопроект вже прийнятий у першому читанні. Питання про продаж української землі нерезидентам буде вирішувати населення на референдумі до 2024 року, обіцяють вітчизняні чиновники. Уже колишній міністр економрозвитку Тимофій Милованов заявляв, що купівля-продаж землі буде здійснюватися тільки в безготівковій формі.

У МЕРТ прогнозують вартість одного гектара від 1,5 тис. дол. до 2,2 тис. дол., а в сетах кажуть, що 1 га коштуватиме в середньому 1,5 тис. дол. У той де час, аналітики ЕДК стверджують, що українська земля коштує мінімум в 3,1 рази дешевше європейської.

У той же час, радник прем'єр-міністра з економічних питань Олексій Мушак раніше повідомив, що обмеження 10 тисяч гектарів не поширюватиметься на банки.

В рамках допомоги фермерам чиновники планують запустити дешеве кредитування. У проекті держбюджету на цей рік на це передбачено 4,4 млрд грн. Кабмін вже створив фонд для кредитування фермерів.

Читайте також: В Україні активізувалися «чорні» ріелтори

В кінці грудня 2019 року в шести регіонах нашої країни відбулися презентації пілотного проекту Аграрного реєстру, який буде збирати дані щодо земельних ділянок і майна, а також дозволить сприяти отриманню позик.

На думку експертів, відкриття ринку землі ніяк не позначиться на кінцевому продукті сільського господарства для населення країни. А Світовий банк прогнозує, що відкриття ринку землі в Україні призведе до зростання ВВП на 2%. У той же час, в Нацбанку не очікують припливу іноземної валюти для покупки землі.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 голосів, в середньому: 0 з 5)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

наверх