ПриватБанк погасив заборгованість 3 млрд грн перед НБУ

ПриватБанк погасив заборгованість 3 млрд грн перед НБУ

ПриватБанк виплатив Національному банку України більше 3 мільярдів гривень. Регулятор отримав ці гроші за кредитами рефінансування.

Про це ОлФін дізнався з повідомлення НВ Бізнес.

За даними ЗМІ, 28 лютого зазнала змін статистика Нацбанку про залишки по рефінансуванню. Ще в січні 2020 року цю цифру становила 7,6 мільярда гривень на платоспроможні банки. Але вже в кінці лютого сума зменшилася до 4,5 мільярда.

Читайте також: ПриватБанк знизив ставки по іпотеці

Зіставивши деякі дані можна зрозуміти, що цю суму виплатив ПриватБанк. 7,6 мільярда доларів - саме стільки і повинно було фінансова установа за кредитом рефінансування. Відповідно, близько 3 мільярдів гривень заплатив ПриватБанк.

Пізніше в Нацбанку підтвердили інформацію про виплату по кредиту рефінансування. Регулятор повідомляє, що останнім часом ПриватБанк акумулював необхідний обсяг коштів, що і дало можливість виплатити частину боргу. У той же час, в ПриватБанку не стали коментувати виплату 3 мільярдів гривень на користь НБУ.

Варто відзначити, що в минулому року 1 лютого ПриватБанк був повинен НБУ по кредиту рефінансування 14,9 мільярда гривень.

Читайте також: Карта від Привату стала кращою кредиткою

Нагадаємо, що після судового процесу 22 січня НБУ обмежений в способах стягнення боргів з ПриватБанку. Якщо до цього регулятор міг забирати борги по кредитах рефінансування за допомогою стягнення заставного майна колишніх власників, то тепер ці суми забирають з рахунків вже державного Привату.

ПриватБанк націоналізували в 2016 році. Про це держава просили акціонери, серед них - Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов. Коли ПриватБанк перейшов в держвласність, його докапіталізувати на суму в 155 мільярдів гривень. Уже через кілька місяців колишні акціонери вимагали визнати націоналізацію незаконною. В НБУ пізніше заявили, що підтримка банків, включаючи націоналізацію Привату, коштувала українцям понад 15 мільярдів доларів.

Раніше ми писали, що ПриватБанк оголосив про зниження кредитних ставок для підприємців.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 голосів, в середньому: 0 з 5)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

наверх