Соцстрах збільшив розмір одноразових виплат

калькулятор

Фонд соціального страхування України збільшив розмір одноразових виплат в разі стійкої втрати професійної працездатності в результаті нещасних випадків на виробництві або професійних захворювань.

Про це ОлФін дізнався із заяви ФСС.

Розмір виплати залежить від ступеня втрати працездатності, виходячи з 17 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на день настання права потерпілого на страхову виплату.

Максимальний розмір одноразової допомоги при 100% стійкої втрати працездатності за станом на 01.01.2020 становить 35 734 гривні.

Одноразова допомога сім'ї потерпілого виплачується в сумі, що дорівнює 100 розмірам прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на день настання права на страхову виплату. На сьогодні вона становить 210,2 тис. Гривень.

Читайте також: Соціальне страхування: головне, що потрібно знати

Одноразова допомога кожній особі, перебувала на утриманні померлого, а також на його дитину, яка народилася протягом не більше десятимісячного терміну після смерті потерпілого, виплачується в сумі, що дорівнює 20 розмірам прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на день настання права на страхову виплату, що на сьогодні дорівнює 42,04 тис. гривень.

Нагадаємо, в Кабміні анонсували введення е-лікарняного.

Крім того, в Україні середня виплата лікарняних зросла на чверть, а розмір декретних виріс майже на 23%.

Довідка ОлФін: Соціальне страхування в Україні регламентується законодавчо статтею 20 закону України «Про обов'язкове державне соціальне страхування». Порядок соціального страхування простий: існує Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, в який робить обов'язкові відрахування як співробітник, так і роботодавець.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 голосів, в середньому: 0 з 5)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

наверх