Роздрібні ціни на бензин і дизельне паливо почали знижуватися

Роздрібні ціни на бензин і дизельне паливо почали знижуватися

На заправках в Україні спостерігається невелике зниження цін практично на всі види палива. Відбувається це як в загальнонаціональних так і в регіональних мережах АЗС.

Про це ОлФін дізнався з моніторингу роздрібного ринку нафтопродуктів "Консалтингової групи А-95».

Директор групи, Сергій Куюн, повідомив, що ціни на дизельне паливо можуть опуститися до значення в 20 грн / л, за умови незмінного курсу гривні. Він також сказав, що так як нафта і нафтопродукти закуповуються нашою країною за валюту, то зниження цін на всі види палива справедливо при стабільному курсі гривні, і якщо говорити про ціни на заправних станціях, то все буде впиратися в валютний курс.

Читайте також: Ціни на нафту пішли вгору

Справа в тому, підкреслив Куюн, що при падінні ринку нафти і нафтопродуктів, зазвичай починають обвалюватися ринки інших позицій експорту, це стосується і металургійної та аграрної продукції. При цьому зменшується приплив валюти в країну, що і тягне курс гривні вниз. Разом з цим зростають ціни на імпорт, в тому числі і на паливо. І в разі, якщо гривня значно ослабне, то нинішня ціна на паливо буде за щастя, уклав директор «Консалтингової групи А-95».

Поки картина зі зниженням ціни на паливо виглядає таким чином:

1) мережа Шелл - ціни зменшилися на 20-22 копійки за літр, ціна А-92 опустилася до 25,20 грн за літр, А-95 - до 26,90 грн / л, ДТ - до 25,96 грн / л;
2) мережу Манго - ціни на нафтопродукти знизилися на 20 коп. / Л;
3) мережу Маршал, схід і північ країни - знизилися ціни на А-95 на 50 коп. / Л, на ДТ - на 20 коп. / Л;
4) мережу «Рур Груп», Кіровоград - знизилися ціни на всі паливо на 1 грн за літр.
На заправках ОККО, ВОГ, Укрнафта, БРСМ-Нафта і інших мережах ціни не змінилися.

У підсумку, середні ціни по країні на паливо знизилися на 1-2 копійки за літр. І якщо згадати, то роздрібні ціни бензинів і ДТ знижувалися до середини лютого поточного року і в середньому за період грудень-лютий знизилися на 2 грн / л.

Читайте також: Коли і навіщо столиця переходить на Kyiv Smart Card

Котирування бензинів і ДТ в Європі різко знизилися після «чорного понеділка». На оптовому ринку України 10 березня ціни на паливо не зреагували на це факт через невеликого ослаблення гривні і через те, що пропозиція по ДТ було обмеженим.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 голосів, в середньому: 0 з 5)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

наверх