Сектор небанківських позик за рік перевищив 100 млрд грн

Сектор небанківських позик за рік перевищив 100 млрд грн

За підсумками минулого року небанківські фінустанови видали позик населенню і бізнесу на більш ніж 100 млрд грн. Це на 41% більше, ніж дані за 12 місяців 2018 року.

Про це ОлФін дізнався з коментаря члена Нацкомфінпослуг Олександра Зальотова для Інтерфакс-Україна.

Згідно з його даними, небанківська кредитування в минулому році пережило яскравий світанок. Фінкомпанії видали позик на 72,2 млрд грн, ломбарди - на 18,2 млрд грн, кредитні спілки - на 2,7 млрд грн. Більш половини грошей видали фізособам.

Залєтов також додав, що найактивніше розвивалися в 2019 році МФО і ломбарди. А ось чи будуть ці компанії мати можливість розвиватися далі, повністю залежить від законодавчих рішень чинної влади.

Читайте також: ТОП-10 МФО в Україні

Додамо, що для фінкомпаній більше половини видачі позик припадає на онлайн-кредитування. За підсумками минулого року до них надійшло майже 19 тис. Скарг на роботу таких компаній. За 12 місяців минулого року Комісія виключила з Держреєстру 110 фінансових компаній, 38 ломбардів та 24 кредитних спілки через їх неякісної роботи.

Нагадаємо, ринок мікрокредитування в Україні почав свій вліт в 2013 році На сьогодні об "єм ринку близько 0,9-1 млрд грн в місяць. В рамках року ця сума зростає до 10,0-11,0 млрд грн. Середній чек не росте вище 2,5 тис. Грн за клієнта.

Раніше, члени Всеукраїнської Асоціації Фінансових Компаній розробили кодекс професійної етики, Який підписали понад 20 найбільших МФО України. Згідно з положеннями документа, дзвонити боржникам пізно ввечері більше не будуть. Заборона встановлена і на загрози неплатнику кредиту.

Додамо, що відразу шість мікрокредітних фінансових організацій в Україні після 13 березня перестали видавати онлайн-кредити для перших позичальників під 0%. Зараз для них пропонуються більш високі ставки.

Читайте також: Кредит під маленький відсоток: 4 варіанти

Минулого тижня народні депутати робили все, щоб полегшити удар по економіці країни і допомогти людям пережити світову пандемію КОВІД-19. Вони прийняли закон про так званих «пільгових канікулах». Тепер банки не будуть штрафувати позичальників за прострочення по кредитах на час введення в країні карантину.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 голосів, в середньому: 0 з 5)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

наверх