Зниження облікової ставки: що буде з кредитами, депозитами та курсом

Уряд готується знизити облікову ставку НБУ. Що буде з кредитами, депозитами та курсом

Уряд і Національний банк повідомили про свої плани щодо подальшого зниження облікової ставки в цьому році. Планується завершити рік зі ставкою в 7%.

Про це ОлФін дізнався з зустрічі прем'єр-міністра, НБУ, Мінекономіки та Мінфіну.

Глава Нацбанку Яків Смолій повідомив, що інфляція в країні знижується швидше, ніж це очікувалося, тому з'явилася можливість активно знижувати облікову ставку, що регулятор і робив на початку року.

Він також підкреслив, що 2020 рік можна завершити зі ставкою на рівні 7% тільки за тієї умови, що в країні продовжуватиметься реформи і тісна співпраця з МВФ.

Читайте також: У НБУ пояснили, чи варто чекати падіння кредитних ставок

Для довідки: за зиму 2019/2020 р.р. облікову ставку знижували два рази, в грудні 2019 року її знизили до 13,5%, а в січні 2020 року - до 11%.

Експерти стверджують, що міжбанківський ринок більш чутливо відгукується на зміни, так як від розміру облікової ставки залежать ставки за депозитними сертифікатами і рефінансування.

Фінансовий аналітик групи ІКЮ Михайло Демків розповів, що очікування рішень НБУ стало важливіше, ніж саме рішення, ринок отримує сигнал і швидко реагує, наприклад, прибутковості по ОВДП знизилися майже до 10%, що нижче, ніж облікова ставка.

Олена Коробкова, виконавчий директор Незалежної асоціації банків України, також повідомила, що дії НБУ підштовхнуть до зниження ставок на ОВДП. У цих умовах, коли падає прибутковість по депозитних сертифікатах, банки будуть вкладати вільну ліквідність в короткострокові ОВДП.

Читайте також: Повна вартість кредиту: з чого складається і як розрахувати

Зниження ставки відіб'ється на курсі гривні, а також на прибутковості різних фінансових інструментів. Як вважає Андрій Шевчишин, керівник відділу аналітики ГК Форекс Клуб, курс буде під тиском, також як ставки за борговими зобов'язаннями, і як результат, такі ставки не притягнуть нових інвесторів.

Начальник відділу по роботі з інвесторами Банку Кредит Дніпро Андрія Приходька вважає, що зниження ставок по депозитах може призвести до відтоку депозитів фізосіб з банків, що підвищить попит на готівкову валюту і чинитиме тиск на курс гривні. Гривня ослабне.

Що стосується депозитів, то ставки по ним для фізосіб стали знижуватися ще з грудня минулого року, і падіння продовжиться деякий час, кажуть фінансисти.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 голосів, в середньому: 0 з 5)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

наверх