SpaceX і NASA запустять апарат для захисту Землі від астероїдів

астероїд Дідім

NASA підписало контракт з ракетобудівній компанією SpaceX на суму 61 млн доларів c метою здійснити запуск космічного апарату DART для зміни траєкторії потенційно небезпечних для Землі астероїдів.

Як передає «Укрінформ», тест подвійного перенаправлення астероїдів (DART) розробляється вже кілька років, і тепер він має реальну дату запуску. DART відправиться в космос на борту ракети Falcon 9, щоб підірвати астероїд в червні 2021 року.

DART, що є частиною планетарної оборонної ініціативи NASA, знаходиться в стадії розробки в лабораторії прикладної фізики Університету Джона Хопкінса (Балтімор).

Отримати кредит

Планується, що DART зіткнеться з навколоземних астероїдом Дідім. У нього є маленький супутник, так що об'єкти обертаються в парі один з одним. Основний астероїд становить в діаметрі близько 800 м, маленький - всього 170 м.

Передбачається, що вони пройдуть в декількох мільйонах кілометрів від Землі в жовтні 2022 року. Саме тоді DART і повинен зіткнутися з астероїдом на швидкості понад 6 км / с.

Вчені збираються перевірити, як космічну зброю проти астероїдів розміром з холодильник, може вплинути на їх траєкторію. У разі, якщо величезна кількість кінетичної енергії при ударі DART не змінить траєкторію астероїда, дослідникам доведеться шукати інший спосіб захисту Землі від небезпечних космічних об'єктів.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 голосів, в середньому: 0 з 5)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

наверх