SpaceX запустила в космос ракету з прахом 152 осіб

spacex ракета

Компанія SpaceX Ілона Маска 25 червня запустила ракету Falcon Heavy з 24 дослідними супутниками і капсулами з прахом 152 чоловік.

Як передає UBR, самі супутники належать ВПС США, NASA, приватним компаніям і університетам.

Також ракета повинна доставити на орбіту атомний годинник, які допоможуть наводити космічні апарати на далекі об'єкти Сонячної системи. Пряма трансляція старту велася на YouTube-каналі компанії. Сам Маск назвав цей пуск найважчим за всю історію компанії.

Третій за рахунком запуск Falcon Heavy стався з тригодинної затримкою. Старт повинен був відбутися о 6:30 ранку за київським часом, але стався о 9:30. Офіційно причини перенесення в компанії не називають. Але на своїй сторінці в Twitter SpaceX відзначала, що її фахівці змушені були провести додаткову перевірку наземних систем, що, ймовірно, і послужило приводом для відстрочки.

Що ж стосується праху, то це були останки людей, родичі яких звернулися в компанію Celestis. Остання скуповує незайняте простір на космічних кораблях і розміщує на них контейнери з капсулами, в які і пакує прах.

Коштує це недешево: щоб відправити прах знайомого або родича в суборбітальний політ з поверненням на Землю, доведеться викласти від 2495 доларів, щоб прокатати його на орбіту і там залишити - 4995 доларів. Але найдорожча послуга - відправити прах на Місяць або в глибокий космос, що обійдеться в 12,5 тис. Доларів.

Нагадаємо, SpaceX і NASA хочуть запустити апарат для захисту Землі від астероїдів.

Раніше найпотужніша в світі ракета від SpaceX вивела на орбіту саудівський супутник.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 голосів, в середньому: 0 з 5)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

наверх