Суд скасував порядок формування цін на газ для населення

газ

Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконною постанову Кабінету міністрів від 27 квітня 2016 року, яким визначався порядок формування ціни на газ для населення.

Як повідомляє «Громадське», постанова покладало особливі права на «Нафтогаз України» продавати газ громадянам за ціною нижче ринкової. Позивачкою по справі була Юлія Тимошенко.

Рішення прийнято у зв'язку з порушенням урядом порядку прийняття постанови в частині його узгодження з секретаріатом Енергетичного співтовариства і Державної регуляторної службою України, оприлюднення проекту постанови, що призвело до усунення від участі в ухваленні рішення значного кола зацікавлених осіб.

Судова тяжба про скасування постанови Кабміну тривала з 2016 року і затягнулася через зміну складу суддів.

Отримати кредит

Відзначимо, що постанова від 19 жовтня 2018 року, яким встановлюється підвищена на 23,5% ціна на газ для населення (на рівні 8550 грн за 1 тис. Куб. М), було прийнято як зміни до постанови, яке суд визнав незаконним і яке, відповідно втратило силу.

Очікувалося, що ціни на газ для населення будуть рости в три етапи і з 2020 року підвищаться до 12,3 тис. Грн за 1 тис. Куб. м.

Підвищення цін на газ для населення було однією з вимог Міжнародного валютного фонду для продовження співпраці з Україною.

Нагадаємо також, що через судові позови Кабмін недавно знову був змушений знизити норми споживання газу без лічильників.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 голосів, в середньому: 0 з 5)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

наверх