Збитки від незаконних рубок зросли

Збитки від незаконних рубок зросли

За підсумками минулого року збитки від незаконної вирубки лісів в нашій країні виріс вшанувавши 7 разів, в річному порівнянні, і склав майже 815 млн грн.

Про це ОлФін дізнався із заяви глави Держлісагентства Андрія Заблоцького в Фейсбук.

За вказаний період було вирубано 118 тис. Куб. метрів лісу. Найбільше в Херсонській та Харківській областях.

Відзначимо, що відтворили ліси на території більшої, ніж площа суцільних зрубів, а обсяги всихання дерев зменшилися за рік. Додамо, що продавати деревини стали менше. На складах зберігалося понад 1 млн кубометрів лісопродукції.

Читайте також: Довгі канікули в 2020 році: лайфхак з календарем

Підкреслимо, що збитки від незаконних рубок лісу за 5 років оцінюються на рівні 1 млрд грн. За вказаний період відкрили більше 10 тис. Виробництв через незаконної вирубки лісу.

Раніше, в Житомирській області слідчі ГБР повідомили про підозру чотирьом лісничим ДП «Олевське лісове господарство», які підозрюються в розтраті майна більш ніж 6 млн грн. Крім того, Лісничого на Буковині затримали на хабарі за продаж деревини без аукціону, а на Прикарпатті та Буковині запобігли експорт незаконно зрубаного лісу на мільйони гривень.

На початку року, на працівників держлісохорони напали «чорні» лісоруби під час проведення оперативного рейду з охорони лісового фонду.

Нагадаємо, Рада посилила відповідальність за порушення пожежної безпеки в лісах. Також нардепи прийняли за основу законопроект про внесення змін до Лісового кодексу України щодо проведення національної інвентаризації лісів.

Державне агентство лісових ресурсів підключило лісогосподарські підприємства 16 областей до електронного реєстру дозвільних квитків на заготівлю деревини і онлайн-карті рубок. А влада країни заявила, що найближчим часом в Україні з'явиться онлайн-майданчик з продажу деревини, працювати вона за принципом аукціону.

Читайте також: Споживчий кредит: покрокова інструкція із застосування

Відзначимо, що в Гослеагенстве провели аудит і обшуки. В результаті двох керівників лісових господарств звільнили.

У той же час, Президент України Володимир Зеленський підписав закон №0873, який забороняє суцільну рубку лісів для їх формування і оздоровлення.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 голосів, в середньому: 0 з 5)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

наверх