Учні не зобов'язані прибирати класи, - юрист

прибирання в школі

Якщо керівництво школи або вчителя наполягають на тому, щоб діти прибирали, батькам варто написати заяву про відмову.

Про це повідомляє портал ВсеОсвіта, Посилаючись на роз'яснення юриста.

Варто вказати, що деякі батьки не проти, щоб їхні діти прибирали в класах, так як вважають, що така практика буде корисною. Діти навчатимуться стежити за порядком, бути самостійними, поважати працю інших. Вчителі ж переконані, що навички збирання за собою повинні виховувати саме батьки, а не школа.

Тому, чи повинні діти прибирати клас?

Дитина прибирати в школі може тільки при власному згоди і згоди батьків.

Стаття 43 Конституції України забороняє примусову працю. А значить, під час навчання діти можуть бути залучені до роботи, тільки що з навчальним процесом. Прибирання класів або території школи не передбачена навчальним планом.

Читайте також: Де жити краще і вигідніше: Київ vs передмістя

У пункті 5 статті 53 Закону України «Про освіту зазначається»: «Залучення учнів до виконання робіт або до участі в заходах, не пов'язаних з реалізацією освітньої програми, забороняється, крім випадків, передбачених рішенням Кабінету Міністрів України».

А ось в позаурочний час дітей можна залучати до прибиранням, але тут крім згоди самої дитини і батьків на таку роботу, школа повинна забезпечити ряд умов:

  • Процес збирання повинно відбуватися в присутності вчителя, класного керівника або медпрацівника.
  • Діти повинні бути в спеціальному одязі.
  • Збирання дозволяється робити тільки вологу.
  • Після прибирання приміщення необхідно провітрити.
  • Якщо керівництво школи або вчителя наполягають на тому, щоб діти прибирали, батькам варто написати заяву про відмову.

Прибирати в школі учні можуть тільки за власною згодою і згоди батьків, все інше - незаконно.

Читайте також: У Києві заборонили надавати платні послуги в школах і садках

За словами юриста Романа Корсуна, всю школу повинні прибирати технічні працівники: «Є чітка норма: один прибиральник службових приміщень школи на кожні 500 кв. м площі, що прибирається. Є штатний розклад школи з кількістю технічних працівників. Є їх посадові інструкції. Шановні прибиральники виконують свою важливу роботу і отримують заробітну плату - точка ».

Технічні працівники кабінет директора не прибирають: «Директор школи або сам прибирає свій кабінет, або доплачує технічним працівникам», - пояснив юрист.

Тому очевидно, що учні не зобов'язані прибирати класи.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 голосів, в середньому: 0 з 5)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

наверх