Україна виявилася 10-й за обсягом переказів від заробітчан в 2018

Переклади з Європи в Україну

За підсумками 2018 року Україна увійшла в десятку країн за обсягом отриманих від заробітчан грошових переказів. За рік українські трудові мігранти відправили на батьківщину 14,4 млрд доларів.

Як передає UBR, такі дані наводить Всесвітній банк в оприлюдненій напередодні аналітичній записці.

Дослідники констатують, що феномен трудової міграції стрімко набирає обертів, а разом з ним ростуть і обсяги переказів. У минулому році він збільшився до 529 млрд доларів. При цьому прогнозується, що за підсумками 2019 він досягне 550 млрд.

За винятком Китаю, головними реципієнтами перекладів є найбідніші держави. А в п'яти країнах (Тонга, Киргизстан, Таджикистан, Гаїті і Непал) вони перевищують чверть ВВП.

Більш того, в найближчі 10 років існуючий тренд збережеться. За прогнозами СБ, чисельність працездатного населення в країнах з низьким і середнім рівнем доходів на душу населення (за класифікацією СБ) до 2030 року виросте на 552 млн осіб. Тоді як в багатих державах число таких скоротиться на 40 млн.

При цьому розрив між середніми показниками доходів громадян в найбагатших і найбідніших країнах вже зараз виріс до 54 до 1 (43 тис. Доларів проти 795), що неминуче буде підстьобувати трудову міграцію.

Ще одна особливість, на яку звертають увагу експерти СБ - вартість перекладів. Середня комісія фінансистів при відправленні 200 доларів становить 7%. При цьому найдорожчим каналом залишаються банки, які беруть за послугу в середньому 10,9%.

Крім іншого, це підстьобує розвиток неофіційних каналів переказу коштів за допомогою цифрових грошей, в тому числі криптовалюта. Згідно з останніми дослідженнями, до 2021 року обсяг цього сегмента може вирости до 300 млрд доларів, що складе 44% від загального обсягу переказів.

Відзначимо, що Польща оприлюднила статистику по українським заробітчанам за 2018 рік. При цьому кількість українських заробітчан в Польщі згодом вирахували за телефонами.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 голосів, в середньому: 0 з 5)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

наверх