Україна готова до накопичувальної пенсійної системи, - Держказначейство

Держказначейство відзвітувало про готовність запровадження накопичувальної пенсійної системи

Державна казначейська служба України готова для введення в країні другого рівня пенсійної системи.

Про це ОлФін дізнався із заяви голови Державної казначейської служби України Тетяни Слюз.

За її словами, Держказначейство технічно готове до введення накопичувальної системи, це питання вже обговорювалося з депутатами Верховної Ради. Крім того, Слюз розповіла про те, як в минулому році Держказначейство надало Пенсійному Фонду позику на суму близько 119 млрд грн для виплати пенсій.

Читайте також: Мінфін вперше в цьому році позичив євро у банків

Як зазначила чиновник, середньомісячні витрати Пенсійного фонду становлять близько 36 млрд грн. При цьому ще 10 років тому їх сума становила приблизно 9 млрд. За словами глави Держказначейства, найбільшою проблемою відомства є заборгованість Пенсійного фонду України за позиками по тимчасовим касовим розривів минулих років. Це стосується періоду, починаючи з 2007 по 2014 рік і 2019 рік. Так, за станом на початок 2020 року він склав понад 49 млрд грн.

У свою чергу, міністр соціальної політики Юлія Соколовська анонсувала нову стратегію збільшення пенсій, яку розробили за дорученням президента України Володимира Зеленського. За її словами, до 2023 року пенсії, виходячи із запропонованої стратегії, повинні підвищитися на 1200 гривень. При цьому, дане підвищення відбуватиметься в кілька етапів. У 2020 році це торкнеться пенсіонерів у віці від 80 років, потім - від 78 років, а ще через рік - від 75 років.

Довідка.

В даний час в Україні діє солідарна система пенсійного забезпечення. Вона передбачає відрахування до Пенсійного фонду з зарплати кожного офіційно працюючої людини. У свою чергу, працівникові за це нараховується пенсійний стаж. І саме з цих надходжень Пенсійного фонду виплачує пенсії пенсіонерам.

Читайте також: Міжнародні експерти дали поради уряду

При накопичувальній системі будь-яка людина, що має роботу, може робити відрахування на особистий пенсійний рахунок, яким зможе скористатися після того, як піде на пенсію. Таким чином, він зможе мати додаткові кошти зі зроблених раніше внесків.

Слід зазначити, що Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку вже завершила розробку проекту Закону «Про загальнообов'язкове накопичувальному пенсійному забезпеченні». Даний законопроект передбачає введення в Україні пенсійну систему другого рівня.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 голосів, в середньому: 0 з 5)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

наверх