Українці стали брати більше кредитів на споживчі потреби

Українці стали брати більше кредитів на споживчі потреби

Українці стали більше довіряти банкам, тому гривневі і валютні вклади істотно зросли, в той же час гривневе кредитування громадян на споживчі потреби за підсумками року зросла майже на третину - на 31%.

Про це ОлФін дізнався зі звіту фінрегулятора за минулий рік.

Гривневі кошти громадян в банках за минулий рік збільшилися на 17,5%, валютні вклади - на 15,4%. Гривневі кошти бізнесу в банках за рік виросли на 19,5%, валютні кошти - на 48,4%.

Також зазначається, що банки готові поступово відновлювати кредитування бізнесу.

Позики жителям нашої країни на споживчі потреби в національній валюті за підсумками року зросла майже на третину - на 31%. Сегмент іпотек виріс - на 13,4%. У той же час чисті гривневі кредити бізнесу за минулий рік скоротилися на 6,2%.

Читайте також: Скільки коштує ведення вагітності в Києві

Раніше стало відомо, що в березні, половину з якого наша країна провела в карантині, частка непрацюючих кредитів зросла на 0,17 п.п. - до 48,92%.

У держбанках відзначили, що попит малих і дрібних підприємців на «Доступні кредити 5-7-9» є, але поки цей процес складно назвати масовим.

Нагадаємо, вітчизняні банки констатують зменшення попиту на кредити з боку населення і бізнесу і прогнозують продовження зниження активності сектора кредитування в нашій країні.

Читайте також: 5 причин використовувати NFC-платежі

В той же час, процентні ставки за новими позиками жителів нашої країни за перший місяць нинішньої весни склали 37,3% річних, що на 0,2 п.п. вище, ніж в лютому (37,1%).

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 голосів, в середньому: 0 з 5)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

наверх