Українські банки не хочуть приймати пошкоджену валюту

долар ветхий брудний

Українські банки не хочуть зв'язуватися з зношеними і старими купюрами іноземної валюти. Незважаючи на те, що за інструкцією НБУ вони зобов'язані прийняти в касі «незначно постраждалі» банкноти, що зберегли ознаки платіжності, робити вони це відмовляються.

Як пише UBR, в службах підтримки двох державних банків - Ощадбанку і Укрексімбанку, які проводять роботу з зношеними грошима іноземних емітентів, підтверджують, що старі купюри приймають тільки на інкасо.

Фактично це означає, що в українців не залишилося легальних способів збути з рук випрані і постраждалі в інших колотнеч долари і євро. Адже пропоновану банками процедуру складно назвати зручною.

Наприклад, в Укрексімбанку за неї візьмуть 20% комісії (мінімум 500 грн) і будуть возитися з грошима від півроку до 2 років. Цей термін обумовлений тим, що, наприклад, доларовим купюрам фізично потрібно перетнути океан, де експерти ФРС визначать справжність грошей і приймуть рішення про відшкодування.

Трохи дешевше послуга обійдеться в Ощадбанку. Комісія тут встановлена на тих же 20%, однак мінімальний платіж становить 300 грн. При цьому ні один, ні другий банк не дають ніяких гарантій відшкодування.

За словами фінансового аналітика Василя Невмержицького, ключова причина, яка змусила українських банкірів піти на жорсткість умов прийому таких банкнот - ризики. Через складну політичну ситуацію в нашій країні ймовірність прийняти «терористичні» або «корупційні» гроші різко зросла. Таким чином, банки просто перестраховуються - нехай рішення по кожній купюрі приймають в США і ЄС.

На його думку, найкращим варіантом для простих українців буде взяти такі банкноти з собою на відпочинок, оскільки навіть в Туреччині і Єгипті збути потерті долари куди простіше.

Що до пропозицій недорого (в межах 5-10%) обміняти зношену валюту у приватних міняв, якими рясніє український сегмент, то з такими «підприємцями» банкіри зв'язуватися не рекомендують. Найчастіше, кажуть вони, клієнту запропонують забрати банкноти з куди більше комісією, ніж анонсується, а то і зовсім відмовлять в обміні. Адже на ділі купюри нікуди їх не вивозять, а лише «розсовують» неуважним покупцям валюти в обмінниках.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 голосів, в середньому: 0 з 5)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

наверх