В Україні збільшилася кількість безготівкових платежів

інтернет кредит

Національний банк України повідомив про збільшення частки обсягу безготівкових операцій в країні.

як пише ОлФін, За даними регулятора, кількість операцій по безналу підвищилося до 44,1%, що на 5,8% більше в порівнянні з результатами першого півріччя минулого року (38,3%).

Всього за результатами першого півріччя поточного року за допомогою платіжних карток, емітованих банками України, було вироблено 1 835,0 мільйонів операцій на загальну суму в 1 298,5 мільярда гривень. Ці показники зросли в порівнянні з першим півріччям минулого року 28,2% і 41,0% відповідно.

У Нацбанку повідомили, що із загальної кількості операцій з платіжними картами 1 423,3 мільйонів операцій були безготівковими. Сума безготівкових операцій склала 572,5 мільярдів гривень.

Згідно з інформацією регулятора, у другому кварталі поточного року безготівкових операцій, в тому числі і з видачі інтернет кредитів, Було здійснено на 11,6% більше, ніж в першому кварталі 2018 року. Всього їх було 750,6 мільйонів штук, в тому числі 503,8 мільйонів операцій провели з використанням карток платіжної системи MasterCard, 246,2 мільйонів було здійснено за допомогою карт системи Visa, а 0,6 мільйона операцій - за допомогою НПС «ПРОСТІР» .

Обсяг таких операцій зріс на 10,0%, склавши в грошовому вираженні 299,9 мільярдів гривень. З цієї суми 202,8 мільярдів гривень припадає на карти платіжної системи MasterCard, 96,9 мільярдів гривень - на карти системи Visa, а 0,2 мільярда гривень були витрачені за допомогою НПС «ПРОСТІР».

У Національному банку вважають і обсяги безготівкових операцій за перше півріччя поточного року. Вони розподілилися наступним чином: операції в мережі Інтернет склали 36,4%, середній чек по ним виявився 380 гривень. Операції переказу коштів з картки на картку склали 31,1% із середнім чеком в 1583 гривні. На розрахунки в торговельній мережі доводиться 29,9% безготівкових операцій із середнім чеком в 233 гривні, а на операції в пристроях самообслуговування - 2,6% із середнім чеком в 557 гривень.

За даними регулятора, велика частина безготівкових операцій з платіжними картами здійснюється в торгових мережах. На їх частку припадає 51,7% операцій.

В Україні за станом на 1 липня 2018 року налічується 60,1 мільйонів штук платіжних карт, з яких активними є 58,7% - 35,3 мільйонів штук.

У НБУ повідомили, що в платіжній системі MasterCard діє 24,1 мільйонів штук активних карт, в системі в Visa їх 10,7 мільйонів штук, а в НПС «ПРОСТІР» налічується 0,4 мільйона платіжних активних карт.

Кількість власників платіжних карт різних систем становить 42,3 мільйонів чоловік. В середньому на одного власника припадає 1,4 платіжних карти.

За інформацією регулятора, в країні також збільшилася кількість безконтактних платіжних карт. У першому півріччі поточного року їх кількість збільшилася на 12% і досягло майже 3,1 мільйонів штук. Разом з цим за перші шість місяців 2018 року на 8% збільшилася і кількість підприємств торгівлі і сфери послуг, які дають можливість клієнтам розплачуватися за допомогою платіжних карток. У країні їх діє 187,7 тисяч одиниць.

Крім того, аналітики Нацбанку відзначають 7,5% зростання мережі платіжних терміналів в Україні. Так, по країні на даний момент їх налічується 270,5 тисяч штук. Збільшення кількості терміналів відбулося за рахунок зростання кількості торгових платіжних терміналів. За перше півріччя їх стало більше на 8,4% або на 251,5 тисячу штук. Примітно, що 75,7% мережі торгових терміналів, або 190,2 тисячі штук, дають можливість оплачувати послуги за допомогою безконтактного прийому платіжних карт. Разом з тим, знизилося на 2,9% кількість банківських платіжних терміналів. Їх зараз налічується 19 тисяч.

У Національному банку відзначили, що за кількістю платіжних терміналів на тисячу чоловік населення лідирує столиця - місто Київ. Тут налічується 17,1 штука платіжних терміналів на кожні тисячу чоловік. Далі лідерами стали Дніпропетровська область з показником 8,7 штук терміналів на тисячу населення, Київська область з показником в 8,3 штук на тисячу населення, а також Одеська область з показником 7,5 штук на тисячу осіб населення. Найбільш низькі показники демонструють Луганська область - 1,6 штук на тисячу населення і Донецька область - 2,7 штук на тисячу осіб населення.

У регіональному розрізі за кількістю платіжних карток і платіжних пристроїв для їх обслуговування домінують місто Київ, Дніпропетровська і Харківська області.

За даними Національного банку, найбільшими банками-еквайрами і емітентами платіжних карток є ПриватБанк, Ощадбанк і Райффайзен Банк Аваль.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 голосів, в середньому: 0 з 5)
наверх