НБУ посилить нагляд на видачею банками готівки для бізнес-розрахунків

гривні гроші

Національний банк посилив нагляд за здійсненням готівкових розрахунків та веденням касових операцій банками в Україні.

Як ОлФін стало відомо з повідомлення регулятора, це передбачає прийняту ним постанову №62, яке вступить в силу 3 червня.

Так, банки повинні будуть вживати заходів для вивчення клієнтів-суб'єктів господарювання, які отримують в них готівку для подальших розрахунків готівкою, щоб спростувати або підтвердити підозри про фіктивності таких операцій.

Зокрема, з урахуванням ризик-орієнтованого підходу банк повинен отримувати від клієнта підтверджуючі документи, на підставі яких здійснюються готівкові розрахунки. Такими документами можуть бути: закупівельний акт; закупівельна відомість; податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізосіб, і сум утриманого з них податку, кредитний договір; договір поставки; договір транспортування; договір зберігання, а також інші документи.

підібрати кредит

Посилення нагляду за готівковими розрахунками і веденням банками касових операцій пов'язано з виявленням НБУ за результатами фінмоніторингу численних фактів проведення ризикових (схемних) операцій з використанням готівки. Крім того, це відповідає вимогам законодавства про запобігання та протидію відмиванню доходів, отриманих злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та розповсюдженню зброї масового знищення.

Регулятор також унормував застосування електронного підпису та електронної печатки в банківській системі при касових операціях відповідно до вимог законодавства, зокрема закону про електронні довірчих послуги.

Крім того, Нацбанк удосконалив окремі норми організації касової роботи банків України, зокрема щодо роботи банків банкнотами сумнівною справжності та платіжності.

Нагадаємо, в лютому НБУ виявив схему переведення в готівку банками грошей через домогосподарок і пенсіонерів.

Відзначимо, що тоді ж регулятор заявляв, що хоче звузити готівкові розрахунки компаній з фізособами до 15 тис. грн.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 голосів, в середньому: 0 з 5)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

наверх