У Європі хочуть створити туристичний COVID-паспорт

У Європі хочуть створити туристичний COVID-паспорт

В Європі розглядають можливість впровадження «COVID-паспорта» громадянина і загальний протокол безпеки подорожей для всіх країн ЄС. Таким чином влада сподівається відродити сферу туризму, за яким пандемія вдарила найболючіше. 

Створити «COVID-паспорт» запропонував міністр туризму Хорватії Гарі Капеллі.

Він сподівається, що цей документ приймуть країни ЄС і його, як і звичайний паспорт, перевірятимуть і на виїзді з країни перебування, і та після прибуття в країну призначення. При цьому спосіб, яким людина перетинає кордон не має значення - будь це авто, потяг, літак або море. Паспорт потрібен всім.

Сенс нового документа тому, щоб громадяни країн, де пандемія пішла на спад, знову могли подорожувати по Європі.

Читайте також: Більшість країн ЄС пік пандемії вже пройшли

До речі, в Хорватії вже оголосили, що в кінці травня готові частково відкрити кордони для відвідувачів з деяких країн. Її підтримала і Чехія. Іспанія, економіка якої також багато в чому пов'язана з туристичним бізнесом, не виключає можливість відкрити свої кордони для туристів з серпні. А от в Італії поки роблять ставку на внутрішній туризм і кажуть, що в цьому році зустріч відвідувачів з інших країн не планують.

Справедливості заради відзначимо, що паспорт імунітету, про який йде мова, піддається жорсткій критиці. Наприклад, є побоювання, що власники такого паспорта матимуть привілеї у всіх сферах життя, в тому числі і в працевлаштуванні на престижну роботу. У ВООЗ цю ідею вважають сумнівною, адже той, хто переніс вірусну інфекцію, може заразитися нею знову.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 голосів, в середньому: 0 з 5)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

наверх