У ФГВФО розповіли про схеми банкрутства Українського професійного банку

УПБ

Після визнання неплатоспроможним Українського професійного банку в травні 2015 року тимчасова адміністрація виявила, що замість заявлених на балансі 1,4 млрд грн активів фактично їх виявилося на суму менше 180 млн грн. При цьому, загальна сума заявлених кредиторських вимог перевищує 1,1 млрд грн.

Про це ОлФін стало відомо з повідомлення Фонду гарантування вкладів фізосіб.

Там зазначають, що гроші з УПБ виводилися за допомогою практично всього спектру схем, зокрема кредитування пов'язаних компаній, виведення заставного майна, продажу за заниженими цінами високоліквідної нерухомості, «сміттєвих» цінних паперів і т.д. За всіма ознаками УПБ був «кишеньковим» банком, обслуговуючим компанії, підконтрольні його фактичного власника Анатолію Юркевичу - голові ради директорів компанії «Мілкіленд-Україна».

Практично весь кредитний портфель банку був кредити, видані підконтрольним юрособам, в тому числі ВАТ «Українська інвестиційно-фінансовий альянс», ВАТ «Єврофінанс», компанії «Ланекс, Інк.», І позики ці, як полагют в фонді, свідомо не були розраховані на повернення.

Зокрема, встановлено, що банк видав готівкою кредит в сумі понад 13,04 млн грн фізособі, пов'язаному з його керівництвом і власниками. Цей позичальник отримував кошти через касу банку щодня по 150 тис. Грн, а «погашення» заборгованості відбувалося шляхом внутрішніх операцій вже в період фінансової кризи банку - через переказ коштів з поточних рахунків УПБ без фактичного залучення в банк реальних грошей.

Отримати кредит

Подібним чином - через внутрішні банківські операції без фактичного надходження коштів - за 5 днів до введення тимчасової адміністрації в УПБ відбулося «згортання» кредитів фізосіб на 56,7 грн. Тобто позики, які мали забезпечення, погашалися за рахунок коштів, переведених з депозитів в цьому ж банку, а банк, відповідно, втрачав ліквідне заставне майно за цими кредитами.

Виводилися гроші з банку і за допомогою іншої популярної схеми - через іноземний банк. Зокрема, 10 млн доларів були виведені з УПБ з Bank Frick & Co AG (Ліхтенштейн). Так, на 30 червня 2015 року заборгованість за кредитами пов'язаних осіб УПБ становила 596,5 млн грн. В заставу за цими кредитами були передані майнові права по депозиту ТОВ «Лого Сфера» в УПБ в розмірі 10 млн доларів.

З огляду на відсутність у банку «живих» грошей, «Лого Сфера» домовилася з банком, що фактично могла розпоряджатися його коштами на кореспондентських рахунках в Bank Frick «в обмін» на те, що не вимагатиме від УПБ повернення депозиту. В результаті 10 млн доларів були списані на користь компанії-нерезидента.

Як зазначає ФГВФО, в результаті реалізації цих та інших схем оцінна вартість активів УПБ виявилася майже в 78 разів нижче балансової.

Фонд також повідомляє, що станом на 1 лютого виплатив вкладникам фінустанови 639,12 млн грн, або 98,6% від суми, нарахованої до виплати по гарантованих вкладів.

Нагадаємо, в ФГВФО розповіли, як був доведений до банкрутства Златобанк.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 голосів, в середньому: 0 з 5)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

наверх