У Кабміні мають намір скасувати видачу дозволів на будівництво

У Кабміні мають намір скасувати видачу дозволів на будівництво

У Кабінеті міністрів України має намір скасувати видачу дозволу на будівництво і впровадити державний контроль на момент введення будівлі в експлуатацію.

Про це ОлФін дізнався із заяви прем'єр-міністра Дениса Шмигаль під час засідання уряду.

Він пояснив, що сам по собі дозвільний документ перед стартом будівництва не є правильним. Тому його варто скасувати і держава рухається в цьому напрямку.

Відтепер, момент, який буде контролюватися державою - це введення будівлі в експлуатацію, відповідно до регламентованих державою будівельними нормами та іншими законодавчими актами.

Прем'єр також сказав, що натомість буде введена майнова і кримінальна відповідальність для учасників будівельного процесу, які у відповіді за якість будівництва і відповідність всім передбаченим законом вимогам.

Читайте також: Податкова декларація: все від А до Я

Колишній процес отримання дозволів перед стартом будівництва буде діяти в державі до того моменту, як будуть внесені нові зміни в наше законодавство.

Крім того, в уряді також мають намір запустити страхування відповідальності в сфері будівництва. Зокрема, мова йде про атестовані і сертифікованих працівників, замовника в разі збитків, а також підрядника (життя і здоров'я всіх співробітників).

Глава уряду також підкреслив, що на даний момент розробляється новий реєстр будівельної діяльності і єдина платформа, де буде зосереджена вся детальна інформація про всі об'єкти будівництва в державі.

Відзначається, що кожен об'єкт будівництва буде мати власний ідентифікаційний код, до якого причепиться вся інформація про нього.

Нагадаємо, в Україні з'явився портал електронних послуг та сервісів.

Така платформа дозволить перевізникам власноруч подати необхідні документи і контролювати процес видачі потрібних їм дозволів.

Перевізники також зможуть резервувати міжнародні перевезення, користуватися послугою пост-контролю, отримувати дозвіл на негабаритні перевезення, отримати електронний протокол, а також користуватися сервісом відеоспостереження.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 голосів, в середньому: 0 з 5)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

наверх