У Нацбанку розповіли, чому впав курс гривні

займ онлайн з поганою кредитною історією цілодобово

У Національному банку України прокоментували причини падіння курсу національної валюти.

За даними регулятора, на девальвацію гривні, яка спостерігається протягом останніх тижнів, вплинули перерахування дивідендів за кордон і вихід нерезидентів з облігацій внутрішньої державної позики.

У Національному банку розповіли, що з початку липня компанії для проведення операцій по перерахуванню дивідендів за кордон купили майже 300 млн. Доларів. Крім того, в зв'язку з виходом нерезидентів з облігацій внутрішньої держпозики з початку липня обсяг ОВДП у портфелях нерезидентів скоротився майже на 1,3 млрд грн.

Також, за оцінками аналітиків Національного банку, на курсову динаміку минулого тижня вплинули значні обсяги повернення ПДВ, які проводилися під кінець місяця. Це істотно зменшило обсяг вільного продажу валюти, а також призвело до збільшення попиту на готівкову валюту, зокрема з боку тіньового аграрного сектора.

У Національному банку пояснили, що для врегулювання валютних коливань були здійснені валютні інтервенції. Так, з початку минулого тижня на ринку України було продано 148 млн дол США.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 голос, в середньому: 5 з 5)
наверх