У Польщі розробили закон про криптовалюта

закон про криптовалюта в Польщі

Міністерство фінансів Польщі розробило і оприлюднило новий законопроект про оподаткування операцій з криптовалюта.

як пише allfin.com.ua, Мета даного проекту закону полягає в спрощенні процедур, які стосуються звітності та сплати прибуткових податків на операції з цифровими валютами.

Криптовалюта в законопроекті визначаються як «цифровий еквівалент цінності». Крім того, в документі проводиться розмежування між поняттями «криптовалюта» і «централізовані віртуальні валюти».

У законопроекті зазначено, що криптовалюта визнаються засобом обміну. Вони можуть бути також платіжним засобом. Крім того, віртуальні валюти можуть зберігатися і передаватися в електронному вигляді, як, наприклад, і інтернет кредити. Криптовалюта можуть використовуватися в електронній комерції.

Проект закону передбачає, що доходи від операцій з цифровими валютами, в тому числі виручка від торгівлі на кріптовалютних біржах, а також позабіржові угоди з криптовалюта, визнаються оподатковуваним доходом фізичних і юридичних осіб. У той же час обмін віртуальними валютами податками обкладатися не буде.

Крім того, дохід від операцій з продажу товарів, послуг і майна за допомогою цифрових валют повинні розглядатися як дохід від приросту капіталу.

 

Законопроект Мінфіну Польщі передбачає податки для Майнер. У разі, коли здобиччю криптовалюта займається фізична особа, вона зобов'язана буде сплатити тільки податок на прибуток від продажу видобутої цифровий валюти. У разі ж, якщо здобиччю криптовалюта займається група осіб або підприємці, оподаткуванню підлягає вартість винагороди Майнера.

Резиденти Польщі, які здійснюють будь-які операції з криптовалюта, повинні будуть заповнювати декларацію, яка подається до податкових органів один раз на рік.

Передбачається, що законопроект про криптовалюта буде схвалений Радою міністрів Польщі вже в третьому кварталі 2018 року.

 

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 голос, в середньому: 5 з 5)
наверх