У СТРОЙНОРМА прописали використання світловодів для темних приміщень

світловод

28 лютого набули чинності оновлені державні будівельні норми по природному і штучному освітленню, які унормувати використання світловодів в якості природного освітлення приміщень при енергозберігаючому будівництві і в приміщеннях, де немає вікон, денного освітлення або можливості проводити електрику.

Про це ОлФін стало відомо з повідомлення Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

За словами заступника міністра Льва Парцхаладзе, світловоди є дієвим виходом з ситуацій, коли приміщення потрібно забезпечити необхідною кількістю природного денного світла. Зокрема, з їх допомогою проводять світло в шкільні класи, лікарні, офісні кабінети, а також склади і важливі приміщення військового призначення.

За його словами, такі зміни сприятимуть не тільки економії на енерговитратах, а й підвищенню комфорту в приміщеннях за рахунок освітлення природним способом.

Крім того, конструкції деяких світловодів дозволяють взагалі не використовувати електрику, адже не тільки передають світло днем, а й накопичують його для застосування ввечері.

Згідно з ДБН, для освітлення природним світлом приміщень, які не мають зовнішніх огороджень, а також зон приміщень, віддалених від світлових, рекомендується застосовувати світлопроводи.

Отримати кредит

Їх можна проектувати в приміщеннях, де немає можливості забезпечити належний рівень природного освітлення в інший спосіб (виробничі та інші приміщення), відсутня денне освітлення, а проектування вікон неможливо (підвальні приміщення, закриті коридори, приміщення без зовнішніх стін і т.п.), є значна недостатність денного світла чи ні можливості провести електрику, при енергозберігаючому і другом будівництві.

Крім цього, нові ДБН розширили зонування території України за світловим кліматом з 2 до 4 зон, що дозволить проводити більш коректний розрахунок мінімальної площі вікон для підвищення інсоляції і комфорту в приміщеннях.

У зону I увійшли Житомирська, Хмельницька, Тернопільська, Рівненська, Івано-Франківська, Львівська, Волинська області, в зону II - Закарпатська, Чернівецька, Вінницька, Київська, Чернігівська, Сумська, Харківська, Полтавська, Черкаська області, в зону III - Кіровоградська, Дніпропетровська, Донецька, Луганська області, в зону IV - Одеська, Миколаївська, Херсонська, Запорізька області і Крим.

Раніше в Україні було лише дві зони. В одну входили Крим і Одеська область, в іншу - вся інша територія.

Норми поширюються на проектування освітлення приміщень в житлових, цивільних, промислових будівлях і спорудах, на територіях промислових і сільськогосподарських підприємств, зовнішнього освітлення населених пунктів, в тому числі, вулиць, доріг, парків, пляжів, фасадів будівель, прибудинкових територій, дитячих майданчиків і т .п.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 голосів, в середньому: 0 з 5)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

наверх