В Україні можуть скасувати банківську таємницю, - економіст

Банківська таємниця

Зарубіжні банки частково або повністю відмовляються від банківської таємниці. Україна також може це зробити на вимогу ЄС.

Таку думку економічний експерт Андрій Новак висловив в коментарі «УНН».

"За кордоном відмова від банківської таємниці пояснюється цілком логічно - це боротьба з чорним капіталом, який купується починаючи з воєн в усьому світі, тероризму, нелегального продажу зброї, наркотиків, і закінчуючи корупційними грошима політиків і бізнесменів. Саме під аргументацією боротьби з чорними або сірими грошима йде загальна світова тенденція щодо обмеження або повне скасування банківської таємниці. Україна, хоче вона цього чи ні, змушена буде йти за цією світовою тенденцією. Інше питання - якими темпами ", - зазначив він.

Незважаючи на опір вітчизняних політиків і бажання відтягнути скасування банківської таємниці, процес рано чи пізно буде запущений, вважає експерт.

"Думаю, що це буде одна з вимог до України і українським банкам при придбанні країною повноправного членства в ЄС. Адже саме європейські країни, і США також, є локомотивами тенденції часткового скасування або повного обмеження банківської таємниці ", - резюмував Новак.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 голосів, в середньому: 0 з 5)
наверх